Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomżyńska PO wybiera... nie tylko Komorowskiego

Główne zdjęcie
Zdjęcie z niedzielnego spotkania łomżyńskich działaczy PO z Bronisławem Komorowskim w Białymstoku (fot. Platforma Obywatelska, podpis oryginalny: "Łomżyńska PO z Komorowskim")

Członkowie Platformy Obywatelskiej już weszli w okres wyborczy. Od połowy lutego, w poszczególnych kołach partii w mieście (jest ich pięć) trwają wybory władz. Za niespełna dwa tygodnie ma być wybrany szef struktur PO w Łomży, a za miesiące w regionie. W międzyczasie kilkudziesięciu członków partii w Łomży, tak jak i ich partyjni koledzy w kraju, będzie mogło wybrać który z dwóch z kandydat partii byłby lepszym kandydatem w jesiennych wyborach na fotel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

„Prawybory” w PO to nowinka w polskiej praktyce wyborczej. W niedzielę w Białymstoku i w Bydgoszczy konwencjami swoich zwolenników  Bronisław Komorowski i Radosław Sikorski rozpoczęli wewnętrzną kampanię wyborczą.
- Choć głosowanie jest anonimowe, nam w Łomży z wielu powodów bliżej jest do Komorowskiego – mówi Maciej Borysewicz przewodniczący PO w Łomży, tłumacząc liczny udział członków partii w spotkaniu w Białymstoku. - Marszałek, który w Łomży bywa, obiecał nam swój przyjazd podczas właściwej kampanii prezydenckiej, oczywiście jeżeli pokona Sikorskiego – dodaje.
W prawyborach z Łomży weźmie udział 80 osób. Tyle jest członków partii w pięciu kołach działających na terenie miasta. Jeszcze w tym tygodniu wszyscy mają otrzymać do wyboru albo specjalną kartę pocztową albo e-pin do internetu.
- Jedno głosowanie będzie wykluczać drugie. Gdy wyborca zdecyduje się głosować pocztą, wraz z kartą będzie musiał zwrócić kopertę z hasłem umożliwiającym głosowanie przez internet – tłumaczy Borysewicz.
Członkowie partii pocztą głosować będą mogli do 18, a przez internet do 25 marca. Ostateczne wyniki mają „prawyborów” mają być znane 27 marca.

PO-wybory także lokalnie
Okazuje się, że członkowie PO w wyborczy maraton wpadli na dobre. Od połowy lutego wybierają sobie władze w kołach.
- Dziś odbędą się wybory w ostatnim z pięciu naszych kół – mówi Borysewicz.
To jednak nie koniec. Emocje chyba większe niż „prawybory” wzbudzają mające się odbyć 14 marca wybory szefa łomżyńskich struktur PO.
- Będą się ubiegał o reelekcję (został wybrany na tę funkcję w marcu 2006 roku – dop.red.). Jestem oficjalnym kandydatem koła nr 5. – mówi Borysewicz.
Czy przeciwko Borysewiczowi ktoś wystartuje – na razie nie wiadomo.  Za dwa tygodnie łomżyńscy członkowie PO wybrać mają także delegatów na zjazd wojewódzki PO. Tam o reelekcję zamierza ubiegać się Robert Tyszkiewicz.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę