Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Bo była za długa i za ciężka...

Główne zdjęcie
WITD Białystok

Nawet 20 tys zł kary grozi przedsiębiorcy do którego należała ciężarówka przewożąca pnie drzew przez Łomżę. Samochód wzbudził podejrzenia kontrolerów z Inspekcji Transportu Drogowego, bo wydawał się za długi... Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że to nie jedyna niezgodność z przepisami.

Jak informuje WITD w Białymstoku, po zatrzymaniu do kontroli pojazdu stwierdzono, że ciężarówka jest nie tylko za długa - długość pojazdu wynosiła 27,72 metra, a dopuszczalna norma to tylko 20,75 m, ale także i za ciężka. Rzeczywista masa całkowita pojazdu wynosiła niemal 48 ton, podczas gdy maksymalnie powinna mieć 40 t. Za naruszenia przepisów ustawy o drogach publicznych w stosunku do przedsiębiorcy realizującego przewóz wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 14 460 zł. Niestety to nie koniec. Inspektor analizując normy czasu jazdy i odpoczynku kierowcy, ujawnił, że kierujący pojazdem znacznie przekroczył czas prowadzenia pojazdu bez przerwy przy wykonywaniu przewozu drogowego. Dodatkowo wykryto również niewłaściwe operowanie przełącznikiem grup czasowych tachografu oraz naruszenie obowiązku wyposażenia kierowcy w odpowiednie dokumenty, za co  wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 5 550 zł.

Stosunkowo łagodniej inspektorzy IDT potraktowali kierowcę ciężarówki. Otrzymał on mandat w wysokości 600 zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę