Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Nowe ceny i nowinki na basenie

Po okresie entuzjazmu na początku lutego, kiedy w czasie ferii dzieci i młodzi mogli przez godzinę popływać „próbnie” za darmo, frekwencja na basenie znacznie spadła. W ferie basen odwiedzało co dzień od 350 do nawet 600 osób, a po wprowadzeniu twardorynkowych opłat jest to o 30 – 40 procent mniej. - Wyszliśmy do klienta, aby zejść trochę z cen, bo były sygnały, że wejście na basen i sauna są za drogie – tłumaczy wprowadzenie, już po kilku tygodniach działania basenu, nowego cennika Janusz Krasowski, kierownik basenu przy ul. Niemcewicza (SP nr 10) w Łomży. - Główna zmiana polega na tym, że zmieniły się cykle godzin cennika, czyli od godz. 6 do 16 i od 16 do 21.30, oraz że bilet normalny w pierwszym cyklu podrożał o złotówkę, a w drugim o złotówkę potaniał. Są także nowe typy biletów i karnetów.

Bilet normalny za godzinę pływania w godz. 6 – 16 kosztuje 7 zł, zaś w godz. 16 – 21.30 już 9 zł. Dopłata za każde 5 minut dłużej przed oddaniem do recepcji paska identyfikacyjnego wynosi w pierwszym wypadku 55 gr, a w drugim 75 gr. Nie zmieniła się cena biletów ulgowych – to nadal 5 i 6 zł, z dopłatą odpowiednio 0, 40 zł lub 0, 50 zł.
Warto zwrócić uwagę, że w soboty, niedziele i święta pływalnia zaczyna pracę od godz. 8. Bilet normalny jest droższy: w pierwszym cyklu 8, 5 zł, podobnie jak dopłata – 0, 70 zł, natomiast w drugim 10, 50 zł (dopłata 0, 90 zł). Bilety ulgowe dla dzieci, młodzieży i studentów oraz emerytów i rencistów (wszyscy muszą okazać legitymacje uprawniające do zniżki) w weekendy wyniosą w pierwszym cyklu 6, 5 zł, w drugim – 7, 50 zł.
- Mamy nadal problem z wyjaśnieniem ludziom, że płaci się za każde pięć minut powyżej godziny – mówi kierownik Krasowski. - To dlatego, że ludzie długo suszą włosy w holu głównym, zamiast wcześniej podać pasek do recepcji, aby ich wyrejestrować. Mamy koncepcję, żeby w łączniku ze szkołą zainstalować 10 dodatkowych suszarek, żeby ludzie, zwłaszcza kobiety, mogli tam dłużej suszyć włosy bez dopłaty. A już teraz można zabrać ze sobą na basen własną suszarkę i podłączyć do któregoś z gniazdek w holu.
Nowinkę stanowią bilety specjalne dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Zapłacą po 4 zł, ale bez limitu czasu, czyli dopłat. Ponadto będzie można kupić tańsze bilety grupowe dla 6 osób dorosłych, w tym dla jednej gratis: w dni powszednie za 30 zł (godz. 6 – 16) i za 40 zł (16 – 21. 30). W weekendy trochę drożej:  40 i 50 zł.
Z obniżki skorzystają także te rodziny, które przy recepcji wykażą pokrewieństwo. Bilet rodzinny od poniedziałku do piątku za dwie godziny w pierwszym cyklu kosztuje 28 zł, w drugim – 35 zł; w weekendy - 34 i 42 zł. Można też z rodziną do pięciu osób zabawić dłużej, wtedy zapłaci się w tygodniu 35 lub 45 zł, w weekend 45 zł lub 55 zł.   Korzystne dla pływaków zmiany zaszły też w cenie karnetów. Za miesięczny płacimy 75 zł, ale będzie miał on wartość 100 zł, za trzymiesięczny 200 zł 0 wartość do wykorzystania – 300 zł. Jeśli chcemy pływać przez trzy miesiące bez limitów, warto zainwestować nawet 450 zł, bo wtedy nie ma ograniczenia czasu korzystania z basenu, a zjeżdżalnia i sauna są za darmo.
Dla kupujących bilety jednorazowe jeden zjazd ponad 30-metrową rurą to wydatek 10 gr, a sauna – 4 zł za 15 minut grzania się w tropikach.
Można także dla większego komfortu kąpieli zarezerwować sobie jeden z sześciu torów na basenie za 75 zł plus cena biletów wstępu dla zaproszonych gości (organizacje non profit) lub za 100 zł i koszt biletów gości (np. dla firm). Organizacje cały basen wynajmą na godzinę za 400 zł (plus bilety), a firmy za 600 zł (plus bilety). W każdej z powyższych sytuacji obowiązują dopłaty, więc warto w godzinę uwinąć się z wyjściem z wody i jak najszybciej z paskiem identyfikacyjnym lub karnetem imiennym pędzić do recepcji.
- Lepiej ich po drodze nie zgubić, bo opłata sankcyjna za pasek to 35 zł, a za kartę transponderową wynosi 100 zł – uprzedza kierownik pływalni Janusz Krasowski. - Mamy też prezent dla dzieci do lat pięciu: one z dorosłym wejdą za darmo. Serdecznie małych i dużych do nas zapraszamy!

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę