Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

„Ósemka” będzie szeroka i szybka

Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy trzech kolejnych odcinków drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej. Łącznie odcinki te liczą niemal 45 km i są już ostatnimi „wąskimi” na planowanej trasie S-8 w województwie podlaskim.

Pierwszy z nich - od granicy województwa mazowieckiego do obwodnicy Zambrowa (ok 15 km), drugi - od obwodnicy Wiśniewa za obwodnicę Mężenina (ok 14 km) i trzeci  - od obwodnicy Mężenina do Jeżewa (ok. 14 km).
Zgodnie z planami drogowców droga ekspresowa ma powstać – na przeważającej większości trasy – obok dziś istniejącej „ósemki”, która ma stać się drogą lokalną. Dokumentacja projektowa ma być gotowa na początku przyszłego roku, a droga powinna zostać zaś wybudowana – jeśli plany są aktualne - do końca 2012 roku.
Dodajmy, że w ciągu ekspresowej S-8 łączącej Białystok z Warszawą trwa budowa obwodnicy Zambrowa i odcinak Jeżewo – Białystok. 

Mniej więcej w tym samym czasie (2011 – 2013) ma zostać wybudowany również odcinek drogi ekspresowej od Wyszkowa do Ostrowi Mazowieckiej (38,4 km). Budowę planują drogowcy z mazowieckiego oddziału GDDKiA. W tej chwili inwestycja jest na etapie wydawania tzw. decyzji środowiskowej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę