Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Oszust od zdrapek

Do pracownic dwóch różnych sklepów w Kolnie zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik jednej z firm telefonicznych. Kobiety będąc przekonane, że rozmawiają z właściwym przedstawicielem, podały kody doładowujące na łączną kwotę około 800 zł. Później zorientowały się, że zostały oszukane. Policjanci apelują o ostrożność, bo oszust może próbować dalej tego sposób wyłudzania... pieniędzy.

Jak informuje oficer prasowy kolneńskiej policji oszukane kobiety informowały o identycznym działaniu mężczyzny. Dzwoniąc do sklepu przedstawił się im jako pracownik jednej z sieci telefonicznej i pod pozorem podania raportu doładowań poprosił o podanie kodów doładowujących konta telefonicznego. W pierwszym przypadku miały to być karty zdrapki a w drugim terminal. Oszust krok po kroku mówił, co powinny robić i gdzie się logować. Zapewniał, że po tak dokonanej operacji kody strąca ważność i nikt nie zostanie obciążony ich kosztami. Łącznie fałszywy przedstawiciel zdobył kody na sumę prawie 800 złotych.
Kolneńscy policjanci apelują o ostrożność przed oszustami wyłudzającymi podstępnie doładowanie konta telefonu komórkowego. Po otrzymaniu wiadomości o możliwości korzystnego doładowaniu swojego telefonu, najlepiej kontaktować się z biurem obsługi klienta swojego operatora. Pozwoli to sprawdzić wiarygodność oferty i ustrzec się przed oszustwem.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę