Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Mniej wypadków, więcej kolizji na ulicach Łomży.

Główne zdjęcie
Kolizja na Rondzie Solidarności

Pracownicy Urzędu Miejskiego przygotowali „Analizę bezpieczeństwa i organizacji ruchu drogowego za 2009 rok". Wynika z niej, że w ubiegłym roku najwięcej drogowych zdarzeń miało miejsce na Al. Legionów – 9 wypadków i 185 kolizji. Na drugim miejscu, pod względem koncentracji zdarzeń, plasuje się ul. Sikorskiego (8 wypadków i 84 kolizje), na trzecim ul. Wojska Polskiego (4 wypadki i 80 kolizji). Na liście najmniej bezpiecznych znalazły się także: Szosa Zambrowska, ul. Piłsudskiego, Nowogrodzka, Zawadzka i Plac Kościuszki.

Jak czytamy w łomżyńskiej analizie bezpieczeństwa, liczba wypadków na ulicach miasta systematycznie maleje. W stosunku do roku 1999 spadek wynosi już 62%. W 2009r. na ulicach Łomży miało miejsce łącznie 39 wypadków drogowych, w wyniku których zginęły 2 osoby, a 44 zostały ranne. Ponad dwukrotnie więcej rannych (93) było na ulicach miasta w 2008r., kiedy to odnotowano łącznie 57 wypadków, śmierć poniosły 2 osoby.

Ratusz tłumaczy, że największy spadek wypadkowości odnotowano w mieście w pierwszych latach po przejęciu w zarząd przez Prezydenta Łomży dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych i po wprowadzeniu kilku istotnych zmian w organizacji ruchu (na ul. Wojska Polskiego, Al. Legionów, na skrzyżowaniach ul. Piłsudskiego z Zawadzką oraz ul. Sikorskiego z Nowogrodzką). Zmiany te nie zredukowały jednak liczby kolizji. W 2008r. było ich 880, w 2009 już 913. -To typowe zjawisko pojawiające się przy wzroście natężenia ruchu do poziomu słabo akceptowanego przez kierowców – tłumaczy Ratusz i wskazuje na nerwowe zachowania kierowców i tracenie przez nich orientacji w ruchu. W 2009 roku najwięcej kolizji miało miejsce na skrzyżowaniach: ul. Wojska Polskiego z Sikorskiego (30) oraz Al. Legionów z ul. Piłsudskiego (24). Na tym ostatnim skrzyżowaniu miało miejsce najwięcej (5) wypadków drogowych.

W Łomży trudniej się jeździ, bo przybywa samochodów. Wg stanu na 31 grudnia 2008r., w mieście w Łomży zarejestrowanych było 21 tys 265 samochodów osobowych, 4161 ciężarowych i 188 autobusów. W 2009r. liczba samochodów osobowych wzrosła o ponad 10% - szacuje Urząd Miejski w Łomży.

as

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę