Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Veneda (chyba) będzie. Miasto (chyba) wymieni się działkami z deweloperem

Główne zdjęcie
Tak miałaby wyglądać Galeria Veneda

Stare powiedzenie mówi: gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie... I chyba najlepiej ono pasuje do tego co działo się podczas środowej sesji Rady Miasta Łomża, gdy radni zajęli się sprawą wymiany działek z kieleckim deweloperem, który chciałby zbudować hipermarket przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej w Łomży. Burzliwa dyskusja nad przedstawioną przez prezydenta propozycją wymiany działek trwała kilka godzin i skończyła się tym, że najpierw radni większością głosów uznali, że tak tanio miejskiej działki nie oddadzą, a po chwili ci sami radni, niemalże taką samą większością głosów, zgodzili się na proponowaną wymianę.

W zamian za miejską działkę po starej drodze Zawadzkiej, przebiegającej praktycznie przez sam środek planowanego hipermarketu, kielecki deweloper odda miastu skrawki swoich działek pod budowę dwóch ulic i na tzw. „zieleń miejską”, oraz w gotówce wpłaci na konto miasta różnicę pomiędzy wartością miejskiej działki, a odszkodowaniem jakie samorząd ma za przejmowane pod drogi grunty wypłacić spółce. To ponad 95 tys zł. Nim jednak radni zgodzili się na te warunki przegłosowali złożony przez Piotra Grabaniego wniosek „intencyjny” (14 „za”), że chcą aby spółka swoje ziemie pod planowane ulice oddała miastu za darmo i zapłaciła całą kwotę na jaką została wyceniona miejska działka – czyli 461 tys zł.
Jak tłumaczył radca prawny Mieczysław Jagielak logicznym byłoby, po przyjęciu tej uchwały, zdjęcie z porządku obrad punktu dotyczącego uchwały o zamianie. Radni ogłosili przerwę, a po niej pod głosowanie poddano projekt uchwały dotyczący zamiany nieruchomości w pierwotnej wersji i ten projekt, większością głosów (13 „za”), też został przyjęty. W ocenie mecenasa Jagielaka, którego również teraz poproszono o opinię, Rada mogła też i tak postąpić, bo wcześniej głosowany wniosek był jakby „obok” treści tej uchwały.
Z takiego obrotu sprawy zadowolenia nie krył Dariusz Anisiewicz, przedstawiciel Echo Investment. Zapowiadał, że po podpisaniu aktu notarialnego o wymianie, spółka będzie mogła wreszcie wystąpić o pozwolenie na budowę galerii Veneda z hipermarketem. Zgodnie z zapowiedziami Echo Investment faktyczna budowa galerii u zbiegu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej powinna ruszyć jesienią tego roku i zostać ukończona w ciągu 18 miesięcy.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę