Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 29 stycznia 2023 napisz DONOS@

Będą cięcia w budżecie?

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

O blisko milion złotych trzeba będzie zmniejszyć planowane wpływy do budżetu Łomży. Samorząd miasta w tym roku otrzyma o niemal 750 tys zł niższą subwencję z budżetu państwa, a do tego będzie musiał jeszcze „oddać” Ministerstwu Finansów niemal 200 tys zł, bo o tyle za dużo przelano na konto miasta z tytułu udziału samorządu w podatkach PIT za zeszły rok.

W ostatnich dniach Ministerstwo Finansów  opublikowało listy samorządów z ostatecznie wyliczoną wysokością  subwencji, a także zestawienie należności i faktycznie przekazanych dochodów z tytułu udziałów w PIT dla tych jednostek samorządu terytorialnego.
Z pierwszego zestawienia wynika, że pierwotne założenia odnośnie wysokości subwencji w częściach oświatowej, wyrównawczej i równoważącej w stosunku do Łomży były zbyt wysokie i zamiast ponad 94,5 mln zł będzie to tylko niespełna 93,8 mln zł. Dodajmy, że subwencje stanowią największą część po stronie dochodowej miasta. W tegorocznym budżecie Łomży łącznie jest to około 40% wszystkich dochodów.
Z drugiej listy wynika zaś, że w ubiegłym roku Łomża otrzymała za dużo pieniędzy z tytułu udziałów w podatkach PIT płaconych przez jej mieszkańców. Różnica wynosi nieco ponad 189 tys zł. Jak informuje Ministerstwo Finansów rozliczenie ma nastąpić w marcu. Dochody przekazane w tym miesiącu (za luty 2010 roku) zostaną pomniejszone o nadpłatę za rok 2009.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę