Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Zwierzęta w Łomży zostają, przynajmniej na razie...

Kaczki, kury, króliki, krowy, konie a nawet świnie odetchnęły z ulgą... Z Łomży nikt ich nie będzie wyganiał, a przynajmniej nie teraz. Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę władz miasta na decyzję wojewody podlaskiego, który unieważnił uchwałę Rady Miasta Łomża wprowadzającej zmiany w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Łomża dotyczących chowu zwierząt.

Przypomnijmy w połowie lipca ubiegłego roku radni miejscy, na wniosek prezydenta Łomży, wprowadzili całkowity zakaz chowu i utrzymania zwierząt gospodarskich, na terenach wyłączonych z produkcji rolniczej oraz ograniczenia w ich hodowli (nie więcej niż 60 DJP bydła, 20 DJP trzody chlewnej) na terenach nie wyłączonych z produkcji rolniczej. Zmiany prezydent argumentował licznymi skargami mieszkańców Łomży na uciążliwości wynikające z hodowli zwierząt gospodarskich przez ich sąsiadów. Przyjętą zdecydowana większością głosów uchwałę, Wojewoda Podlaski jednak uchylił bo - jak wykazywał - została ona podjęta z istotnym naruszeniem prawa. Dziś zastrzeżenia wojewody podzielił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku, do którego zarządzenie wojewody stwierdzające nieważność uchwały zaskarżyła Rada Miasta.
Wyrok nie jest prawomocny. Władzom Łomży przysługuje jeszcze wniesienie skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę