Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

„Talenty” docenione przez marszałka

Główne zdjęcie
fot. wrotapodlasia.pl

Już po raz piąty, marszałek województwa podlaskiego docenił uczniów uzdolnionych artystycznie. 45 najlepszych z nich co miesiąc z kasy Urzędu otrzymywało będzie po 250 zł. W tej grupie jest także kilkoro młodych łomżan i mieszkańców najbliższej okolicy. Najmłodsza z nich - Agnieszka Lemańska ze Zbójnej - ma raptem 8 lat. Wszyscy szczęśliwcy wczoraj otrzymali specjalne certyfikaty potwierdzające przyznane stypendium.

Jak podaje Urząd Marszałkowski w tym roku do artystycznego stypendium marszałka zgłoszono 177 wniosków. Opiniowała je specjalna siedmioosobowa komisja i na tej podstawie Zarząd Województwa Podlaskiego przyznawał stypendia.
- Są to stypendia które pomogą Wam - młodym w pogłębianiu waszych talentów, waszych zdolności artystycznych  - mówił podczas uroczystości wręczenia certyfikatów  Jacek Piorunek członek zarządu odpowiedzialny m.in. za kulturę.
Piorunek  podziękował też rodzicom i nauczycielom stypendystów, którzy „przygotowują i dbają o rozwój tych zdolnych młodych ludzi”
-  To są talenty, które świadczą o naszym regionie – podkreślał.

Wśród docenionych przez marszałka znaleźli się:
Paula Banach – lat 10 uczennica klasy integracyjnej Szkoły Podstawowej nr. 10 im. Jana Pawła II w Łomży oraz Społecznego Studium Muzycznego w klasie gitary, która należy też do Grupy Teatralnej „Bez Nazwy”.

Paulina Krajewska – lat 18, uczennica Liceum Plastycznego w Łomży - zdobyła wyróżnienie na Podlaskim Festiwalu Wielkanocnym „Pocztówka Wielkanocna”, Białystok 2009, a rok wcześniej otrzymała I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pocztówka Wielkanocna” na V Festiwalu Wielkanocnym 2008 i jej praca została zakwalifikowana do wystawy na Międzynarodowym Konkursie na Ekslibris „Gdańskie Lwy”.

Adela Lewiarz – lat 15, uczennica Publicznego Gimnazjum w Piątnicy oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Łomży - jest członkiem Miejskiej Orkiestry Dętej w Łomży oraz solistką Zespołu Pieśni i Tańca „Łomża. Od kilku lat rodzina Lewiarzy bierze udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Rodzinnej w Tczewie.

Łukasz Lipski – lat 15, uczeń Publicznego Gimnazjum na 6 w Łomży - jest wokalistą Studia Piosenki POPART, które działa przy Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Do najważniejszych osiągnięć Łukasza można zaliczyć I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki dziecięcej TEN TON Warszawa 2008.

Marek Lipski – lat 18, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży - jest pianistą, gitarzystą basowym i akompaniatorem. Do jego największych osiągnięć można zaliczyć udział w Makroregionalnych Przesłuchaniach uczniów klas fortepianu w Olsztynie, Koncert w ramach Festiwalu Dni Drozdowo-Łomża („koncert autorski Pawła Lipskiego”).

Jakub Zalewski – lat 10, uczeń Szkoły Podstawowej in. Jana Pawła II nr 10 w Łomży, oraz uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st.w Łomży w klasie trąbki - uczęszcza także na zajęcia Grupy teatralnej „Bez Nazwy” działającej przy Centrum Katolickim im. Jana Pawła II w Łomży.

Agnieszka Lemańska – lat 8, uczennica Szkoły Podstawowej w Zbójnej - zajęła I miejsce w gminnym konkursie recytatorskim w kategorii „Wiersz”, III miejsce w konkursie pod hasłem „Najpiękniejsza postać z bajki”. Ponadto jest członkiem „Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego” w Zbójnej.

Sylwia Lemańska – lat 15, uczennica Gimnazjum w Zbójnej - wraz z Zespołem Folklorystycznym zdobyła: I miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Kurpiowskich w Nowogrodzie 2009 r., i m.in. III miejsce na Festiwalu Muzyki Ludowej „Dawne pieśni – młode głosy” w Waniewie 2008 r.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę