Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Pieniędzy na łomżyńskie bulwary nie starczy...?

Blisko pięć razy większe zapotrzebowania niż dostępne środki... Zapowiada się ciężka „bitwa” o pieniądze na bulwary w Łomży. Samorząd miasta jest jednym z 27 wnioskodawców tzw. projektów infrastrukturalnych złożonych w ramach konkursu na środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na rozwój atrakcyjności turystycznej regionu. Łącznie chętni zgłosili zapotrzebowanie na ponad 170 mln zł, podczas gdy do podziału jest tylko 37 mln zł. Łomża, co prawda projekt bulwarów okroiła (cała inwestycja szacowana jest na 47 mln zł), ale i tak złożony wniosek opiewa na niebagatelną kwotę 27 mln zł, a 70% środków miałoby pochodzić właśnie z RPO.

Na razie informacje są szczątkowe. W piątek zakończono nabór wniosków o dofinansowanie projektów  złożonych do drugiej edycji konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013, Osi Priorytetowej III. Rozwój turystyki i kultury, Działania 3.1. Rozwój atrakcyjności turystycznej regionu. Dotyczył on dwóch części – infrastruktury i promocji. Nas – z racji planowanych bulwarów – dotyczyła część infrastrukturalna. I jak informuje Tomasz Szydło z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w tej części zgłoszono 27 projektów na ogólną wartość ponad 273 mln zł. Wartość wnioskowanego przez wnioskodawców – przede wszystkim samorządy – dofinansowania przekracza 170 mln zł. To blisko pięć razy więcej niż przeznaczono do podziału w konkursie, a to oznacza, że na kasę załapią się tylko nieliczni. Czy w tej grupie będzie Łomża i nasze bulwary? Wycena bulwarów według projektu przygotowanego przygotowanego na zlecenia miasta opiewa na ok. 47 mln zł. Złożony wniosek dotyczy tylko pierwszego etapu, ale i tak dofinansowanie na jakie liczy Łomża pochłonęłoby ponad połowę dostępnych w konkursie pieniędzy.

Warto dodać, że w konkursie poza Łomżą o pieniądze „na turystykę” walczą m.in. samorząd Nowogrodu, Muzeum Przyrody w Drozdowie i m.in. Yacht Club „Arcus” z Łomży, którego wniosek dotyczący ośrodka żeglarskiego w Rajgrodzie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę