Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Przedsiębiorcy z branży turystycznej wyciągają ręce po eurodotacje.

Równo 40 wniosków złożyli przedsiębiorcy z branży turystycznej z województwa podlaskiego w ramach zakończonego właśnie konkursu Wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw z branży turystycznej (wnioski przyjmowano od 26.11 do 4.02.) Jak podał Urząd Marszałkowski ogólna wartość projektów ubiegających się o unijne wsparcie wynosi 262,5 mln zł, a wartość dofinansowania o która wnioskują przedsiębiorcy to 88 mln zł.

W ramach konkursu  z puli środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego mikroprzedsiębiorcy mogli wnioskować o dotację od 30 tys zł do nawet pół miliona, a małe i średnie przedsiębiorstwa do nawet 4 mln zł. I jak się okazuje większość chętnych chce uzyskać raczej większe niż mniejsze dotacje. Średnia ich wysokość w złożonych wnioskach  wyniosła bowiem 2,2 mln zł. Niestety oznacza to, że co najmniej dla połowy przedsiębiorców konkurs zakończy się niepowodzeniem. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego na dotację dla przedsiębiorców z branży turystycznej zabezpieczył kwotę 10 mln euro, czyli ok. 40 mln zł, a więc grubo ponad połowę mniej niż zapotrzebowanie.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę