Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

O przyszłości ze Szmajdzińskim

Główne zdjęcie
Jerzy Szmajdziński

- Przyjechałem do Łomży żeby zapoznać się z uczelnią i stanowiskiem rektorów Państwowych Wyższych Uczelni Zawodowych w sprawie przekazania tych uczelni samorządom województwa – mówił Jerzy Szmajdziński wicemarszałek Sejmu i kandydat na prezydenta Polski z ramienia SLD, tłumaczą swoją poranną wizytę w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Pomysł przekazania dziś państwowych szkół do samorządów przedstawiła grupa kilkunastu senatorów Platformy Obywatelskiej. Jak przekonywał rektor uczelni Robert Charmas, przytaczając stanowisko Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych, godzi to w autonomię tych uczelni, prowadzi do ich upolitycznienia, oraz spowoduje utratę prestiżu.

Od lewej: Krzysztof Zaręba, Jerzy Szmajdziński, Robert Charmas, Jerzy Brzeziński, Mieczysław Czerniawski
Od lewej: Krzysztof Zaręba, Jerzy Szmajdziński, Robert Charmas, Jerzy Brzeziński, Mieczysław Czerniawski

Na spotkaniu obecni byli m.in. były poseł SLD Mieczysław Czerniawski (obecnie pracownik PWSiiP), Krzysztof Zaręba, szef wojewódzkich struktur SLD i Jerzy Brzeziński prezydent Łomży.  
Mieczysław Czerniawski odwołując się od swojego doświadczenia parlamentarnego zauważał, że inicjatywa 16 senatorów PO, nie byłaby możliwa bez wiedzy i akceptacji kierownictwa klubu parlamentarnego PO.
- Nie wyobrażam sobie aby było to złożone bez cichego przyzwolenia rządu – mówi Czerniawski
Przeciwko oddaniu  Publicznych Szkół Zawodowych w tym i Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży samorządom województwa wypowiedział się także Jerzy Brzeziński.
- To będzie początek końca tego typu uczelni – mówił, apelując do wicemarszałka Sejmu z SLD -  „trzeba  bronić uczelni, bo to jest chybiony pomysł”.
Jerzy Szmajdziński nie ukrywał swojego krytycznego nastawienia do inicjatywy senatorów PO. Przyznawał, że przekazanie uczelni samorządom sprowadzi je „do drugiej ligi”.
- Będzie szesnaście polityk wobec takich szkół, a powinna być jedna – mówił.

Po spotkaniu, na krótkiej konferencji prasowej (zostało tylko trzech: Szmajdziński, Zaremba i Czerniawski), Jerzy Szmajdziński podkreślał, że dzisiejsza jego wizyta w Łomży nie ma związku z kampanią prezydencką. Mówił, że z taką przyjedzie do miasta, gdy ustaleni już będą kandydaci tej partii na prezydenta Łomży i do Sejmiku Województwa Podlaskiego. Ci są dopiero konsultowani, i jak udało się Szmajdzińskiemu uzyskać zapewnienie od Zaręby i Czerniawskiego, będą podani do publicznej wiadomości przed Wielkanocą.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę