Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Do szkoły czas

Główne zdjęcie
Nowa elewacja budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży (fot. um.lomza.pl)

Po dwutygodniowej przerwie w nauce dzieci wracają do szkół. Do swojego budynku powróci także około 350 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 Łomży. Niektórzy z nich w budynku nie byli od połowy listopada, a szkoła całkowicie niedostępna dla uczniów stał się od początku stycznia. Wszystko przez remont budynku szkoły, który władze miasta rozpoczęły niemal jednocześnie z początkiem roku szkolnego i który nieco się przeciągnął. Teraz już prawie wszystko zakończono. - Kontynuowane będą jedynie końcowe roboty na terenie szkolnej kuchni, związane z montażem instalacji wentylacyjnej – podaje ratusz podkreślając, że nie będą one miały jednak wpływu na prowadzenie zajęć.

W budynku Szkoły Podstawowej nr 2 (przy ul. Pięknej 2) przez ostatnich kilka miesięcy trwały prace związane z termomodernizacją tego obiektu. Zakres obejmował m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych, wymianę starej stolarki okiennej, ocieplenie poddasza, demontaż istniejącej instalacji c.o. i montaż nowej instalacji wraz z grzejnikami, oraz m.in. remont pomieszczeń kuchni i stołówki. Przetarg ogłoszono dopiero pod koniec sierpnia, a rozstrzygnięto we wrześniu. O ile początkowo budowlańcy zbytnio uczniom i nauczycielom nie przeszkadzali to wraz z upływem czasu i coraz większym zakresem prac współpraca zaczęła układać się coraz słabiej... W połowie listopada ze szkoły wyprowadzono klasy 1-3 które początkowo rozpoczęły naukę w pomieszczeniach przy klasztorze Ojców Kapucynów, by kilka dni później przenieść się do bardziej przytulnych klas w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego.
Po przewie z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku do szkoły nie wrócili także uczniowie starszych klas. Ich na kilka tygodni ulokowano w salach wykładowych Wyższego Seminarium Duchownego. Zabieg ten – jak tłumaczono - miał umożliwić budowlańcom sprawne zakończenie przeciągającego się remontu tak by po feriach dzieci do swojej szkoły mogły już wrócić. I – jak podał na stronie internetowej ratusz - tak sie stało.
- Do poniedziałku prowadzone będą jeszcze prace porządkowe na korytarzach i w salach lekcyjnych, zaś w przyszłym tygodniu kontynuowane będą jedynie końcowe roboty na terenie szkolnej kuchni, związane z montażem instalacji wentylacyjnej – czytamy w informacji opublikowane w piątkowe popołudnie na internetowych stronach Urzędu Miejskiego.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę