Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Droga zima

Samorządowcy z coraz większym niepokojem odbierają prognozy pogody zapowiadające, że zima jeszcze nie zamierza się kończyć. Wszystko przez pieniądze jakie muszą wydawać na zwalczanie jej skutków na drogach. Tylko powiat łomżyńskim na akcję zima wydał już ponad 200 tys zł, przy czym w grudniu raptem 10% tej kwoty, a rekordowe wydatki pociągnął styczeń, gdy do odśnieżania dróg powiatowych trzeba było zaangażować dodatkowy sprzęt.

Z przedstawionej w ubiegłym tygodniu radnym powiatu informacji o akcji zima wynika, że w styczniu 2010 roku powiat na odśnieżanie wydał 186.900 zł. Większość tych pieniędzy pochłonęło właściwie pięć wyjątkowo śnieżnych styczniowych dni – 9, 17, 18, 28 i 29. W związku z trudną sytuacją na drogach w pracach zimowego utrzymania dróg brało udział 9 jednostek Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży oraz jednostki typu ciężkiego z wynajmu. Starostwa  od odśnieżania wynajmowało pługi samochodowe typu kamaz i man, koparko – ładowarki, a nawet spycharki gąsienicowe. Efekt był taki, że przez te drogi można było już przejechać, ale w kasie ubyła znaczna część pieniędzy. Koszty własne ZDP w ubiegłym miesiącu czyli piaskosól, nadgodziny i paliwo oszacowano na 62.900 zł, a koszty wynajmu sprzętu obcego (12 jednostek, które łącznie przepracowały 949 godz.) to dodatkowe 124 tys. zł.
Dla porównania w grudniu na zwalczanie zimy drogowcy z powiatu łomżyńskiego wydali tylko 21.175 zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę