Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża: kilkadziesiąt osób straci pracę w szpitalu

Kilkadziesiąt osób straci pracę w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. To część planu, dzięki któremu szpital ma nie stracić płynności finansowej. Oszczędności są konieczne, bo tegoroczny kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia jest mniejszy od ubiegłorocznego. Niepewne są również pieniądze za tzw. nadwykonania - powiedział Polskiemu Radiu Białystok dyrektor szpitala, Marian Jaszewski.

Do końca marca wypowiedzenia otrzyma około 50 osób. W tym roku prace straci 75 osób - ale nie zawsze będą to wypowiedzenia. Szpital nie wszystkim pracownikom przedłuży kończące się umowy o pracę. Nie wiadomo jeszcze, które oddziały stracą pracowników - zwolnień mogą się spodziewać przedstawiciele wszystkich grup zawodowych.

W ramach oszczędności przeniesiony będzie oddział zakaźny, zracjonalizowane ma być także zarządzanie ogrzewaniem - dodaje Jaszewski. Szpital wystąpi również z wnioskiem o docieplenie budynków i wymianę części okien. Łomżyński szpital ma ponad 30 milionów zł długów.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę