Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Ponad 6 tysięcy bezrobotnych

Liczba bezrobotnych w Łomży i najbliższej okolicy ciągle rośnie. W styczniu zwiększyła się o ponad 600 osób i teraz w rejestrach Powiatowego Urzędu Pracy zapisanych jest już 6140 bezrobotnych. Stopa bezrobocia w Łomży wynosi już 16,0 %. Ostatni raz tak wielu bezrobotnych było u nas w 2006 roku.

W styczniu 2010 r. do PUP w Łomży zgłosiło 884 bezrobotnych, w tym 604 nie posiadało prawa do zasiłku. W tym samym czasie do urzędu wpłynęło tylko 13 ofert pracy.
Jak podaje PUP zanotowany wzrost poziomu bezrobocia związany jest z ograniczeniem kierowania osób bezrobotnych na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu, rejestracją osób po zakończonych aktywnych formach przeciwdziałania bezrobociu, zmniejszającym się napływem ofert pracy od lokalnych pracodawców, będącym reperkusją odczuwalnego na rynku pracy kryzysu gospodarczego oraz nie rozpoczęciem jeszcze prac sezonowych w budownictwie.

Na koniec stycznia w rejestrach PUP w Łomży figurowało 6.140 osób. Zdecydowana większość z nich - 3.861 osób – to mieszkańcy Łomży.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę