Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Dachy i balkony też są śliskie

Odśnieżanie dachu, a nawet wyjście na balkon może być niebezpieczne. Jak podają policjanci wczoraj na terenie województwa podlaskiego doszło do dwóch takich wypadków. Tragiczny finał miał upadek 27-latka z balkonu na drugim piętrze. Mimo udzielonej pomocy lekarskiej w drodze do szpitala mężczyzna zmarł. Więcej szczęścia miał 49-latek, który spadł podczas odśnieżania dachu wiaty. Mężczyzna doznał urazu głowy i kręgosłupa.

Do pierwszego z wypadków doszło przed południem w Siemiatyczach. Drugi wypadek wydarzył się po południu w Czarnej Białostockiej. Na razie nie są znane przyczyny obu wypadków.

Tymczasem Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Powiatu Grodzkiego w Łomży przypomina właścicielom, zarządcom i użytkownikom obiektów budowlanych o ciążących na nich obowiązkach związanych z utrzymaniem we właściwym stanie technicznym obiektów budowlanych oraz o zasadach ich bezpiecznego użytkowania w celu zapobieżenia potencjalnym niebezpieczeństwom. W szczególności dotyczy to przeprowadzania okresowych kontroli bezpiecznego użytkowania obiektów, przestrzegania zasad bezpiecznego eksploatowania instalacji i urządzeń grzewczych (korzystanie z instalacji gazowych, przeprowadzanie kontroli stanu przewodów kominowych) oraz o obowiązku usuwania nadmiaru zalegającego śniegu i zwisających sopli z połaci dachowych obiektów budowlanych.
PINB prowadzi systematyczne kontrole obiektów budowlanych w powyższym zakresie.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę