Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Zimą łosie wychodzą na drogi - lepiej zdjąć nogę z gazu

W ubiegłym roku wskutek zderzenia z pociągiem lub samochodem zginęło 20 łosi. W tym roku już kilka. Były też śmiertelne ofiary wśród ludzi. Aby uniknąć tego rodzaju wypadków, Artur Wiatr z Biebrzańskiego Parku Narodowego radzi zwolnić i jechać ostrożnie - szczególnie na drodze nr 65 pomiędzy Mońkami a Grajewem.

Jak mówi, podczas mroźnej i śnieżnej zimy w pobliżu dróg jest wiele łosi, które lubią zjadać pędy sosny i często stoją wśród drzew tuż przy jezdni. Przyciąga je także sól, którą posypany jest asfalt.

Biebrzański Park Narodowy jest największą ostoją łosia w Polsce, stąd też ich częste wędrówki przez drogi w naszym regionie. Pojawiają się opinie, że zwierząt tych jest u nas zbyt dużo, i że trzeba wprowadzić odstrzały. Przyrodnicy uważają takie propozycje za bezsensowne. Ich zdaniem, aby zmniejszyć liczbę wypadków trzeba przebudować drogi na terenach gdzie żyją łosie tak, aby ochronić i ludzi, i zwierzęta.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę