Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

PWSIiP przejmie łomżyński „medyk”

Główne zdjęcie
Budynek Szkoły Policealnej Ochrony Zdrowia w Łomży (www.medyklomza.pl)

Zarząd Województwa Podlaskiego zgodził się na przekazanie Szkoły Policealnej Ochrony Zdrowia w Łomży do Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Uczelnia ma przejąć budynek dydaktyczny przy ulicy Wiejskiej 16 wraz z internatem oraz wszystkich nauczycieli, pracowników a także uczniów „medyka”. Na „transakcję” muszą jeszcze zgodzić się radni województwa.

Dzisiejsza Szkoła Policealna Ochrony Zdrowia w Łomży, powstała w Łomży jako Państwowe Liceum Pielęgniarstwa w 1959 roku. Już cztery lata później (1963r.) ówczesne prezydium Powiatowej Rady Narodowej przekazało na potrzeby szkoły zabytkowy budynek starego szpitala pod wezwaniem Świętego Ducha przy ulicy Wiejskiej 16, gdzie do dziś mieści się placówka  teraz podległa samorządowi województwa podlaskiego. Niebawem to się zmieni i wszystko – budynek, działka, pracownicy, nauczyciele i uczniowie znajda się w strukturach organizacyjnych Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Władze tej uczelni zwróciły się z prośbą do Zarządu Województwa z prośbą o przekazanie im Szkoły Policealnej Ochrony Zdrowia. Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województw, poinformował, że dziś zarząd na to się zgodził. Jacek Piorunek członek zarządu województwa podlaskiego odpowiedzialny m.in. za oświatęprzekonuje, że to była dobra propozycja.
-  Rektor Robert Charmas zapewnił nas, że wszyscy nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi zarówno szkoły, jak internatu znajdą zatrudnienie w uczelni. Ma ona przejąć też obecnych uczniów szkoły policealnej i przeprowadzi nowy nabór chętnych – mówi Jacek Piorunek, argumentując że takie rozwiązanie jest też szansą na przetrwanie „medyka”, bo wobec uruchomienia przez PWSIiP Instytutu Medycznego brak jest perspektyw rozwoju dla tego rodzaju szkolnictwa.
Fizyczne „przekazania” szkoły ma odbyć się poprzez likwidację należącej do samorządu szkoły i powołanie jej odpowiednika w ramach PWSIiP. Takie rozwiązanie wymaga aż kilkukrotnej zgody sejmiku województwa. Najpierw radni będą musieli przegłosować uchwałę o zamiarze likwidacji szkoły (już 15 lutego) , a pół roku później o jej likwidacji. Radni będą musieli także podjąć uchwałę o przekazaniu majątku Szkoły Policealnej Ochrony Zdrowia w Łomży na rzecz  Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Dodajmy, że PWSIiP zainteresowana jest także przejęciem od samorządu województwa Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Łomży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę