Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Zaskarżą plan zakazu zabudowy południowo-wschodniej części Łomży?

Do Rady Miasta wpłynęły dwa wnioski mieszkańców, którzy domagają się usunięcia naruszenia prawa, w postaci Uchwały Rady Miejskiej Łomży Nr 405/LV/09 z dnia 28 grudnia 2009 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego południowo – wschodniej części miasta Łomża. Ten plan – zgodnie z zapisem uchwały - ma mieć tylko jeden cel – wprowadzenie na obszarze kilkuset hektarów całkowitego zakazu zabudowy.

Przypomnijmy, zgodnie z uchwałą z 28 grudnia 2009 roku dla ogromnego obszaru, od okolic ulicy Zdrojowej i Starej Łomży aż do Szosy Zambrowskiej i dalej na zachód aż po Zawady Przedmieścia, w błyskawicznym tempie ma być uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego wprowadzający zakaz budowy tu jakichkolwiek obiektów.  Ratusz pomysł argumentował możliwą degradacja przestrzeni przez powstającą tu zabudowę „w sposób niezgodny z zasadami ładu przestrzennego”. Wówczas uchwałę poparło tylko 8 radnych z 23 radnych), ale przeciwko niej zagłosowało jedynie 5, co oznaczało, że została ona podjęta i prace nad takowym planem powinny się natychmiast rozpocząć... 
Wezwanie do usunięcia naruszenia prawa jest pierwszym formalnym wymogiem w postępowaniu administracyjnym zmierzającym do unieważnienia uchwały, przez osoby które czują się nią pokrzywdzone. I właśnie podczas środowej sesji radni otrzymali dwa takie wezwania. W obu przypadkach uznali, że oni prawa nie naruszyli, przy czym przedstawiono oryginalne tłumaczenie. W uchwale nr 405/LV/09 z dnia: z dnia 28 grudnia 2009 r. w sprawie: w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu  zagospodarowania przestrzennego południowo – wschodniej części miasta Łomża jej cel argumentuje się następująco: „Przystępuje się do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Łomża w celu wprowadzenia zakazu zabudowy”. Teraz cel tej uchwały został przedstawiony inaczej: „Uchwała Nr 405/LV/09 z dnia 28 grudnia 2009 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego południowo – wschodniej części miasta Łomża podjęta w celu przeznaczenia terenów tej części miasta, w tym dla inwestycji celu publicznego oraz określenia ich zagospodarowania, początkująca proces kształtowania w przyszłości – wraz z innymi przepisami – sposób wykonywania prawa własności nieruchomości”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę