Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Zima wyciska kasę z samorządów

Zawieje i zamiecie śnieżne sprawił, że wszystkie drogi w regionie ponownie stały się śliskie, a niektórymi trudno jest nawet przejechać. Drogowcy w pługach śnieżnych ponownie wyjechali, by walczyć z zaspami i śliskością, ale przy stale padającym śniegu i dość silnym wietrze efekty tego nie są imponujące.

Niestety prognozy długoterminowe mówią o tym, że ostra zima może potrwać do końca lutego, a w łagodniejszej nieco postaci, ale również wymagającej pracy drogowców i sprzętu – do końca marca. To oznaczałoby znacznie większe niż planowano wydatki na odśnieżanie. Urząd Marszałkowski w Białymstoku już obawia się, że zaplanowane na ten rok środki w wysokości 5,3 milionów złotych mogą okazać się zbyt małe. Jak poinformował Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka, średni dobowy koszt prowadzenia akcji zimowej na drogach wojewódzkich waha się od 70 do nawet 100 tysięcy złotych. 
- Jeśli zima potrwa jeszcze dwa miesiące, a następna zacznie się od pierwszego grudnia lub wcześniej, przewidziane w budżecie pieniądze na utrzymanie dróg mogą okazać się niewystarczające – mówi Kwasowski, dodając że po tak ostrej zimie wiosenne naprawy uszkodzonych dróg też mogą być bardzo kosztowne.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę