Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Zambrów: pani Marianna Misiewicz kończy dziś 108 lat

Główne zdjęcie
Marianna Misiewicz (fot. Adam Dąbrowski/RB)

Sto ósme urodziny obchodzi dziś (26.01) mieszkająca w Zambrowie Marianna Misiewicz. Od kilku lat tradycją stało się, że właśnie 26 stycznia odwiedza ją z życzeniami i kwiatami burmistrz miasta - Kazimierz Dąbrowski. Jubilatka nie jest jedną z ''naciąganych'' stulatek, o których zaczęło się mówić po spisie powszechnym w 2002 roku. Żyją jeszcze sąsiedzi, którzy pamiętają ją z czasów, kiedy w wieku 28 lat przeprowadziła się do miasta z pobliskiej Srebrnej w gminie Szumowo.

Pani Marianna miała czworo dzieci. Żyją jeszcze 80-letni syn i kilka lat młodsza córka, Celina Myszyńska, która mieszka z matką i opiekuje się nią. Obie panie jeszcze latem półtora roku temu wychodziły na spacery do parku przed domem. Teraz seniorka ma problemy z poruszaniem się i w ubiegłym roku wychodziła już tylko na balkon. ''Jest jednak w dobrej kondycji fizycznej i dopisuje jej apetyt'' - opowiada córka.

Każdy dzień pani Marianna zaczyna od porcji owsianki na mleku, a poza tym je wszystko, tylko w niewielkich ilościach. Unika lekarstw, ogranicza się tylko do witamin i tranu w kapsułkach. Przy wyjątkowych okazjach - takich jak odwiedziny burmistrza, pozwala sobie jeszcze na kieliszek koniaku.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę