Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

Śniadowo bez wójta nie jest sparaliżowane

- Od wczorajszego ogłoszenia wyroku przez Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie Andrzej Zaremba nie jest wójtem Śniadowa – mówi Jolanta Gadek rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego. - Urząd będzie pracował w miarę normalnie bo, poszczególni urzędnicy mają stosowne upoważnienia – dodaje Gadek, podkreślając że dziś sprawdzili to pracownicy Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, którzy do czasu powołania przez premiera tzw. „komisarza” będą szczególnie nadzorować pracę urzędników w Śniadowie.

Komisarz w gminie zostanie powołany najwcześniej w połowie lutego. Jak wyjaśnia Gadek MSWiA musi poczekać na otrzymanie z sądu uzasadnienia wyroku. Dopiero później będzie możliwe powołanie tzw. „komisarza” czyli osoby, która zastąpi w obowiązkach wójta gminy do czasu nowych wyborów.  Te mogą odbyć się do 9 maja – jeśli Rada Gminy – nie uzna, że wcześniejszych wyborów być nie powinno lub dopiero po zakończeniu obecnej kadencji samorządu (12 listopada).
- Premierowi, za pośrednictwem MSWiA Wojewoda Podlaski przedstawi dwóch – trzech kandydatów na komisarza – mówi Gadek, dodając, ze osoby te musza spełniać określone wymagania. 

Przypomnijmy wczoraj Naczelny Sąd Administracyjny odrzucił skargę kasacyjną, a tym samym utrzymał w mocy zarządzenie Wojewody Podlaskiego sprawie wygaśnięcia mandatu wójta gminy Śniadowo. Andrzej Zaremba, według wojewody, utracił mandat do sprawowania funkcji wójta, ponieważ obejmując fotel wójta nie zrezygnował ze stanowiska w zarządzie Spółdzielni Kółek Rolniczych, a to jest niezgodne z przepisami ograniczającymi działalność gospodarczą osób publicznych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę