Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 30 stycznia 2023 napisz DONOS@

Nowa KIA strażników miejskich

Główne zdjęcie
Nowe auto

Straży Miejskiej w Łomży przybył nowoczesny samochód do służby patrolowej. To srebrna KIA, której cena nie przekroczyła 60 tys. zł, mająca belkę sygnalizacyjną z granatowymi kogutami, nagłośnienie zewnętrzne i radiostację. Nowy pojazd na pięć osób zastąpi wysłużonego 10-letniego fiata doblo, który spalał 11 l benzyny na 100 km, a do tego przejechał ponad 200 tys. km.

- Nasza nowa KIA to oszczędny diesel i nie spali więcej niż siedem litrów na sto kilometrów, a ponadto ma serwis na miejscu – cieszy się Bogdan Rutkowski, od maja 2007 r. komendant Straży Miejskiej. - Koszty napraw i eksploatacja fiata były za wysokie, bo na samo paliwo razem z paliwem do naszego drugiego auta peugeot rocznie wydawaliśmy ok. 15 tys. zł!
Nowa KIA ma silnik o pojemności 1600 cm z turbodałodowaniem i służy do przewożenia osób konwojowanych albo nietrzeźwych. Będzie miała oznakowanie Straży Miejskiej i logo Łomży.
Samochód dla strażników miejskich jest o tyle specyficznie wykorzystywany, że w ciągu ośmiu godzin służby w mieście przejeżdża zwykle nie więcej niż 50 km. Dzieje się tak dlatego, że pokonuje krótkie odcinki, a jego silnik często jest zapalany i gaszony. Na przykład, podwozi się nim patrole piesze albo strażnicy miejscy wprost  opuszczają auto, udając się na interwencję.
W minionym roku 13 łomżyńskich strażników (licząc z komendantem) miało do czynienia z blisko 5 tysiącami wykroczeń. Około połowy stanowią wykroczenia, związane z ruchem drogowym: przekroczenia prędkości, niewłaściwe parkowanie, zastawianie hydrantów i zjazdów czy niszczenie trawników.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę