Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 maja 2023 napisz DONOS@

Ferie do tańca i do różańca

W Łomży w czasie zimowych ferii szkolnych, które potrwają przez najbliższe dwa tygodnie, czeka na dzieci i młodzież sporo atrakcji. Na lodowisku miejskim rozpoczną się wieloboje dla dziewcząt i chłopców i nauka jazdy na łyżwach, w ROK-u i MDK-DŚT bezpłatne kursy taneczne, wokalne, plastyczne i teatralne, zaś w Centrum Katolickim – „Ferie z Panem Bogiem”. Ale zajęć sportowych i rekreacyjnych będzie dużo więcej!

Otwarte i bezpłatne zajęcia plastyczne, muzyczne i taneczne będą odbywały się w ROK-u przy ul. Małachowskiego 4 od poniedziałku do piątku w pierwszym tygodniu ferii w godz. 10 – 13.
Pierwszy tydzień w MDK-DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3 wypełnią w godz. 10 – 12 warsztaty  tańca break dance, hip-hop/new style i zajęcia wokalne. Drugi tydzień w tych samych godzinach poświęcony będzie na też nieodpłatne warsztaty teatralne i płatne (zależnie od liczby chętnych) warsztaty perkusyjne oraz na zajęcia plastyczne (1 i 2 lutego w godz. 11 – 13 w pracowni przy ul. Dmowskiego 2c) i na  konsultacje literackie (28 stycznia i 3 lutego w godz. 11 – 12 w Galerii Pod Arkadami przy Starym Rynku).
Ponadto MDK-DŚT organizuje w ferie koncerty: 26 stycznia o godz. 19 koncert rockowy zespołu z Ostrołęki Black Seal (support) i Wild Spirit (bilet 6 zł); 28 stycznia o godz. 12 koncert Studia Piosenki PopArt z Łomży (wstęp wolny), 29 stycznia o godz. 19 – koncert bluesowy brazylijskiego gitarzysty Big Gilson'a z towarzyszeniem polskich muzyków (bilet - 15 zł) i 5 lutego o godz. 19 – koncert finałowy uczestników warsztatów perkusyjnych (wstęp wolny). 
Oddział dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. 3 Maja 6 zaprasza na gry, zabawy i konkursy oraz spotkania z ciekawymi ludźmi codziennie do piątku, 29 stycznia, w godz. 11 – 14, natomiast filia MBP przy ul. Spółdzielczej 4  czeka na dzieci 29 stycznia, 2 i 5 lutego w godz. 12 – 14.
„Ferie z Panem Bogiem” w Centrum Katolickim w parafii Krzyża Św. przy ul. Zawadzkiej 55 to już  tradycyjnie nie tylko czas zabawy pod okiem wolontariuszy, ale także modlitwy pod okiem duszpasterzy. Zajęcia będą trwały w godz. 10-15.
Na „Ferie z teatrem” zaprasza Teatr Lalki i Aktora przy pl. Niepodległości 14. Na sam początek 31 stycznia o godz. 16 (oraz 1 lutego o godz. 11) łomżyńscy aktorzy wystawią „Bajkę o szczęściu”. Po niedzielnym spektaklu o godz. 17 (tyle że nieodpłatnie) będzie można posłuchać baśni, czytanych przez artystów łomżyńskiej sceny. 2 i 3 lutego o godz. 11 pojawi się „Czerwony Kapturek”, 4 i 5 lutego o godz. 11 - „Tygrys Pietrek”, 6 lutego o godz. 11, a 7 lutego o godz. 16 - „Szczęśliwy książę”. Bilet do teatru kosztuje 13 zł, zaś w grupie zorganizowanej np. przez instytucję lub wychowawcę klasy – 9 zł.
We wtorek, 26 stycznia br., na lodowisku odbędą się drużynowe zawody łyżwiarskie. „Błękitna sztafeta” to wielobój łyżwiarski dla dziewcząt, zaś „Złoty krążek” to wielobój dla chłopców. Do zawodów, które rozpoczną się o godz. 11 i potrwają do godz. 14, zgłaszać można drużyny 6-osobowe. Biorące udział w wielobojach grupy zorganizowane i ich opiekunowie będą miały bezpłatny wstęp i bezpłatne wypożyczenie łyżew. Druga edycja wielobojów czeka dzieci i młodzież także za tydzień we wtorek, 2 lutego br., w tych samych godzinach i na tych samych warunkach.
W sobotę, 30 stycznia, w godz. 16 – 19 odbędzie się impreza Disco Lodowisko, a karnawałowy bal przebierańców również w sobotę, tyle że 6 lutego, w godz. 16 – 19. Wstęp na obie imprezy wolny, odpłatność za wypożyczenie łyżew wynosi 2 zł, czyli tyle samo, ile na zajęcia nauki jazdy.
Bilet normalny na zajęcia szkółki łyżwiarskiej  kosztuje 4 zł, bilet ulgowy za okazaniem legitymacji – 2 zł. W zastaw za wypożyczenie łyżew pozostawia się dokument tożsamości.
Kto woli bardziej intelektualne rozrywki, może spróbować sił w otwartych mistrzostwach Łomży seniorów i juniorów w szachach szybkich, które będą rozgrywane 28 i 29 stycznia od godz. 15. 30 w stołówce SP nr 9 przy ul. Księżnej Anny 18. Zapisać się można do godz. 15.20 pierwszego dnia mistrzostw, wpisowe wynosi 10 zł (dla dzieci do 10 lat – połowa wpisowego).
Na „Zimowe warsztaty twórcze” zaprasza  Środowiskowy Hufiec Pracy przy Szosie Zambrowskiej 1/27. Zajęcia będą odbywały się w dni robocze obu tygodni ferii w godz. 9 – 18. Program pełen jest atrakcji: wyjście do kina na film „Avatar”, konkursy, karaoke, siłownia, dyskoteka czy smażenie pączków i faworków.
Niektóre placówki oświatowe prowadzą otwarte zajęcia sportowo-rekreacyjne i kulturalne. Będą one odbywały się, między innymi, przez całe ferie w SP nr 10 i w PG nr 2, w pierwszym tygodniu w „Drzewnej”, a w PG nr 1 w dniach 27, 27 i 28 stycznia oraz 2, 3 i 4 lutego.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę