Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Szybcy i dobrzy...

- Wyniki prokuratur okręgu łomżyńskiego są zadowalające, a nawet wręcz rewelacyjne – mówił Andrzej Tańcula, szef zwierzchniej Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku. Przez cały ubiegły rok do prokuratur w Łomży i na terenie pięciu okolicznych powiatów dawnego województwa łomżyńskiego wpłynęło niemal 9 tysięcy spraw. Bez mała 60 % z nich zakończyło się aktem oskarżenia, a tylko w 35 sprawach sądy uniewinniły oskarżanych.

W piątek w Prokuraturze Okręgowej w Łomży, w obecności Prokuratora Apelacyjnego w Białymstoku, dokonano oceny pracy prokuratorów z Łomży, Kolna, Grajewa, Wysokiego Mazowieckiego i Zambrowa, czyli prokuratur okręgu łomżyńskiego. Henryk Żochowski, szef Prokuratury Okręgowej w Łomży, podkreślał że prokuratorzy pracują szybko i efektywnie. Przez cały ubiegły rok zgłoszono 8850 spraw, a 58,3% z nich ostatecznie trafiło do sądów w postaci aktów oskarżenia. W 35 przypadkach sądy uniewinniły oskarżonych, a w 7 innych sprawach zwróciła akty do uzupełnienia.
- Można powiedzieć, że „aż” w tylu, ale dla nas jest to „tylko”, bo w obu kategoriach jest to spadek po 3 przypadki w stosunku do 2008 roku – mówił prokurator Żochowski. 
Zarówno prokurator Żochowski, jak i szef „apelacji” Andrzej Tańcula zgodnie podkreślali, że to najlepszy okręg w całej apelacji białostockiej, która poza Łomża, Białymstokiem i Suwałkami obejmuje także Olsztyn.   
- Rankingów Prokuratur Okręgowych już się nie robi, ale my zrobiliśmy taki swój ranking wewnętrzny i wychodzi, że w apelacji bezsprzecznie pierwsze miejsce zajmuje Łomża – mówił prokurator Tańcula, dodając że co prawda okręg łomżyński to tylko 13% spraw z „apelacji”, ale dobre wyniki prokuratorów ciągną całą apelację w górę.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę