Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Pieniądze za ziemię ponownie płyną do rolników

Przez ponad dwa tygodnie wstrzymane były wypłaty realizowanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa tzw. dopłat bezpośrednich do ziemi. We wtorek 19 stycznia wznowiono płatności i według zapewnień Agencji jeszcze do końca stycznia pieniądze mają wpłynąć na konta przeszło 320 tysięcy rolników.

Wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich złożyło blisko 1,4 miliona rolników. Jak podaje Agencja do końca 2009 roku  pieniądze otrzymała nieco ponad połowa (745 tys.) z nich. Wraz z początkiem roku realizację wypłat wstrzymano. Związane było to z przeniesieniem od 1 stycznia 2010 r. przez Ministerstwo Finansów rachunku do Banku Gospodarstwa Krajowego. Operację wreszcie zakończono i wypłaty dopłat ruszyły ponownie we wtorek. Do końca miesiąca ARiMR na konta 320 tys. rolników chce przelać przeszło 2,7 mld. zł, a w pierwszych dniach lutego kolejny mld. zł.
Realizację dopłat bezpośrednich Agencja rozpoczęła, zgodnie z prawem Unii Europejskiej, od 1 grudnia 2009 r. i powinna zakończyć ich wypłatę do 30 czerwca tego roku.
Na realizację dopłat bezpośrednich za 2009 rok przewidziano łącznie około 12,6 mld zł. Jest to kwota o blisko 40% wyższa od wypłaconej za 2008 rok.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę