Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Synoptycy ostrzegają przed silnymi mrozami

Główne zdjęcie
Prezentowane dane pochodzą z komputerowych modeli numerycznych i nie są zweryfikowane przez synoptyków! (źródło: pogodynka.pl)

Specjaliści z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych ostrzegają przed nadciągającymi nad region silnymi mrozami. Jak podaje dyżurny synoptyk Tomasz Siemieniuk dzisiejszej nocy lokalnie możliwe są spadki temperatury nawet do -25°C. Bardzo zimno będzie też przez kilka najbliższych dni.

Zbliżającej się fali mrozów synoptycy nadali drugi stopień w trzystopniowej skali zagrożenia. Zgodnie z wydanym ostrzeżeniem, które ważne jest przez 24 godziny począwszy od dziś od godz. 18:00, na obszarze woj. podlaskiego prognozuje się spadek w nocy temperatury minimalnej do -20°, -23°C, lokalnie możliwe są spadki do -25°C, jak również w dzień temperatury maksymalnej do -17°, -14°C.
Skutki mrozów to duże ryzyko wychłodzenia organizmów, odmrożenia, zamarznięcia; a także zamarzanie instalacji i urządzeń hydrotechnicznych.
Tomasz Siemieniuk dodaje, że w razie dalszego występowania zjawiska będzie kontynuowane to ostrzeżenie.

Tymczasem jak wynika z kilkudniowych, komputerowych prognoz meteorologicznych silne mrozy będą nam towarzyszyły przez kilka najbliższych dni i nocy, a temperatura powietrza ma spadać jeszcze co najmniej do niedzielnego poranka. „Ocieplenie” - wzrost temperatury w ciągu dnia do minus kilku a nie kilkunastu stopni Celsjusza – może nadejść dopiero za tydzień.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę