Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Drogowa sól na wagę złota

Coraz trudniej kupić sól do posypywania dróg - mówią przedstawiciele firm, które dbają o nasze drogi i ulice. ''Jeżeli firma nie ma zapasów albo kontraktu, który gwarantuje dostawy - praktycznie nie może kupić soli'' - mówi dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży, Arkadiusz Kułaga. ''W zeszłym roku nie było najmniejszych problemów z zakupami i dowożeniem soli właściwie na każde żądanie. Natomiast w tym roku firma, która produkuje sól w Polsce, odmówiła nam przywiezienia jej poza przetargiem'' - mówi.

Nawet te firmy, które mają kontrakt, dostają mniejsze dostawy niż powinny. Dlatego coraz częściej próbują kupować dużo droższą sól - np na Białorusi, bo w polskich kopalniach jest to niemożliwe. ''Importerzy robią, co mogą, my pracujemy w soboty i w niedziele. Niestety mamy opóźnienia w realizacji zamówień, w związku tym musimy dbać o kontrakty'' - mówi Arkadiusz Kułaga. ''W tym roku do białoruskiej kopalni zwróciła się praktycznie cała Europa Zachodnia. A zamożność krajów takich jak, Niemcy, Francja może pozwolić im na płacenie za sól dwu- lub trzykrotnie więcej w porównaniu do cen w Polsce'' - tłumaczy.

Przez ostatni tydzień ceny białoruskiej soli drogowej wzrosły o ponad 30 procent.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę