Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Bilety „czerwoniaków” w górę

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Przejazd autobusami komunikacji miejskiej w Łomży ma być droższy. Propozycję podwyżek cen biletów prezydent skierował na najbliższą sesję Rady Miasta. Podwyżka ma wynieść około 5%. Jeśli radni w przyszłym tygodniu ją zatwierdzą droższe bilety w autobusach będą już pięć dni później, zgodnie bowiem z projektem uchwały podwyżka wejdzie w życie 1 lutego 2010 roku.

Bilet jednorazowy normalny ma zdrożeć o 10 groszy, a więc zamiast 2,10 zł trzeba będzie za niego zapłacić 2,20 zł. Popularniejsze w mieście bilety sześcioprzejazdowe mają kosztować 12,60 zł, a  bilet miesięczny imienny na jedną linię – zgodnie z propozycją - drożeje z 66 na 71 zł. (na wszystkie linie z 76 na 81 zł) To oczywiście ceny tzw. biletów normalnych, ulgowe są o połowę tańsze i jak podkreśla MPK znaczna większość pasażerów – nawet 80% - korzysta właśnie z przejazdów ulgowych i bezpłatnych. 

Dodajmy tylko, że pod koniec 2009 roku radni miasta zdecydowali o przyznaniu Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacji dotacji na 2010 rok w wysokości niemal równych 4 mln zł. Do każdego przejechanego przez miejski autobus kilometra – czyli tzw. wozokilometra – z kasy miasta dopłacamy w tym roku 2,76 zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę