Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Będą zmiany w „wojewódzkiej” oświacie w Łomży

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży do miasta, Szkoła Policealna Ochrony Zdrowia do Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości – to plany zmian w działających w Łomży placówkach oświatowych podległych samorządowi województwa podlaskiego. O planach mówił podczas ostatniej sesji Sejmiku odpowiedzialny m.in. za oświatę członek zarządu województwa Jacek Piorunek.

Znajdujący się w Łomży, w dawnym domu partii przy pl. Kościuszki, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli miałby zostać połączony z powołanym, raptem kilka miesięcy temu przez władze Łomży, Samorządowym Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli, który dziś mieści się w dawnym domu dziecka przy ul. Polnej. Możliwość takiego połączenie przewiduje nowa ustawa o systemie oświaty tłumaczył radnym sejmiku Jacek Piorunek. 
- Oczekiwaliśmy aż miasto Łomża stworzy własny ośrodek doskonalenia nauczycieli i w tej chwili będą szły działania w kierunku połączenia tych ośrodków – podkreślał.
Zmiany czekają także mieszcząca się przy ul. Wiejskiej Szkołę Policealną Ochrony Zdrowia. Zgodnie z planami szkoła ta formalnie ma zostać zlikwidowana, a w tym samym czasie identyczną szkołę otworzy Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości.
- Zarządzający, nauczyciele i uczniowie przeniosą się do tej szkoły – mówił radnym sejmiku Jacek Piorunek, dodając że takie przejście byłoby możliwe w najbliższych miesiącach.
Według zapowiedzi Piorunka PWSIiP zainteresowana jest także przejęciem od samorządu województwa Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Łomży. Mogłoby to uchronić tę placówkę przed całkowita likwidacją, bo zgodnie z prawem wszystkie tego typu instytucje w Polsce mają zniknąć do 2014 roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę