Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Głosowanie „na cztery ręce” bez wyroku

Ta afera przekreśliła karierę polityczną posła Mieczysława Czerniawskiego. Na posiedzeniu Sejmu w marcu 2003 r posłowie SLD Chaładaj i Jarmoliński przyciskali przyciski także za nieobecnych tego dnia kolegów klubowych Mieczysława Czerniawskiego i Alfreda Owoca. Cała czwórka jeszcze w tym samym miesiącu została wyrzucona z klubu poselskiego... Sprawą zajęła się także prokuratura, która ustaliła że m.in. Chaładaj miał zagłosować sześć razy za Czerniawskiego, który w tym czasie był na zwolnieniu lekarskim.

W marcu 2003 r. ważyły się losy ministra infrastruktury i wicepremiera w rządzie SLD-UP Marka Pola. Opozycyjne wówczas PO i PiS kolejny raz wniosły o wotum nieufności wobec ministra, którego uznawali za najbardziej nieudolnego. Koalicja wspierająca rząd Leszka Millera obroniła swego ministra. Okazało się jednak, że w tym i innych głosowaniach posłowie Chaładaj i Jarmoliński przyciskali przyciski także za nieobecnych tego dnia w Sejmie Mieczysława Czerniawskiego i Alfreda Owoca. Z ustaleń prokuratury wynika, że Chaładaj miał zagłosować sześć razy za Czerniawskiego, który w tym czasie był na zwolnieniu lekarskim. Prokuratura ustaliła także że karty do głosowania posłów Czerniawskiego i Owoca zostały użyte „wbrew woli dysponentów”, co oznaczało, że aktem oskarżenia mogli być objęci jedynie Chaładaj i Jarmoliński. Wysłany do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia akt oskarżenia przeleżał kilka lat, by w styczniu zeszłego roku sprawa trafiła na wokandę. W minionym tygodniu miał zapaść wyrok. Sąd postanowił jednak o warunkowym umorzeniu postępowania  na okres dwóch lat. Wyrok jest nieprawomocny.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę