Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z: www.radio.bialystok.pl

Łomża: biskup Tadeusz Zawistowski kończy 80 lat

Główne zdjęcie
Bp. Tadeusz Zawistowski przed łomżyńską katedrą (fot. 19.09.2009)

80 lat kończy dziś biskup - senior diecezji łomżyńskiej, Tadeusz Zawistowski. Całe życie związany jest z naszym regionem - urodził się w Sztabinie w powiecie augustowskim, studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży i tu w 1955 r. otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa Czesława Falkowskiego.

Po studiach na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim był wykładowcą i rektorem łomżyńskiego seminarium. 12 maja 1973 r. został mianowany biskupem pomocniczym, a sakrę biskupią odebrał - jako jedyny Polak - z rąk papieża Pawła VI.

Obowiązki biskupa-sufragana pełnił przez 33 lata przy boku kolejnych ordynariuszy diecezji łomżyńskiej - Mikołaja Sasinowskiego, Juliusza Paetza i Stanisława Stefanka. Mimo odejścia na emeryturę w 2006 r. nadal aktywnie uczestniczy w życiu Kościoła.

W 2007 roku został odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2008 władze powiatu łomżyńskiego nadały mu honorowe obywatelstwo.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę