Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z: www.radio.bialystok.pl

Samorząd Sokół walczy o infrastrukturę kolejową

Samorząd Sokół nie ustaje w walce o linię kolejową i bocznicę. Mimo próśb i wyjazdów do władz PKP i ministra infrastruktury - nie udało się ocalić infrastruktury kolejowej. Jej część została zdemontowana i pocięta na złom. Bocznica i tor kolejowy były potrzebne lokalnym przedsiębiorcom, którzy ''żelazną drogą'' odbierali towary. Gmina chciała też przywrócić tam kursy pasażerskie. Poseł Prawa i Sprawiedliwości - Jacek Bogucki - wspólnie z samorządem złożyli zawiadomienie do prokuratury o zniszczeniu przez PKP majątku narodowego – informuje wójt Sokół, Józef Zajkowski.

Policja przesłuchała już w tej sprawie wójta, który twierdzi, że decyzja o rozbiórce torów w Sokołach jest krzywdząca dla samorządu. To pokazuje podejście władz PKP do lokalnej przedsiębiorczości - mówi Józef Zajkowski.

Wójt dodaje, że z rozbiórki 200 metrów torów i bocznicy - PKP uzyska kilkanaście tysięcy złotych za złom. Odbudowanie tak potrzebnego gminie odcinka może natomiast kosztować kilkaset tysięcy złotych.

Samorząd Sokół od kilku lat walczy o przywrócenie zamkniętej linii kolejowej z Łap do Śniadowa. Po kilku wygranych bataliach i dwuletnim okresie kursowania pociągów, obecnie do Sokół nie można już dojechać pociągiem.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę