Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 31 stycznia 2023 napisz DONOS@

Problemy ze śniegiem...

Główne zdjęcie
Odśnieżanie Placu Niepodległości

Setki zgłoszeń i interwencji, a tylko kilka mandatów. Bogdan Rutkowski, komendant Straży Miejskiej w Łomży, mówi że odkąd zima na dobre przyszła do miasta telefon strażników dzwoni cały czas. Zgłoszenia są różne. - Niektóre są takie, że możemy pomóc, a inne są wręcz abstrakcyjne – łącznie z żądaniem usunięcia tego całego śniegu, co można odebrać jako żądania natychmiastowego nadejścia wiosny – mówi Rutkowski. Na początku ludzie dzwonili w sprawie ulic i chodników, teraz przede wszystkim parkingów.

- Sytuacja jest naprawdę trudna – przyznaje komendant informując, że na mieście stale są teraz trzy patrole. Strażnicy jeżdżą i chodża po Łomży zwracając uwagę na nieodśnieżone chodniki i utrudnienia w ruchu.
- Czasami ludzie zatrzymują taki patrol i proszą o pomoc w wyjechaniu samochodu z zasypanego śniegiem parkingu – mówi Rutkowski. - Oczywiście pomagamy wypchnąć samochód, no bo właściwie tylko tyle możemy zrobić – dodaje komendant, przyznając ze władza strażników parkingów nie obejmuje.
- Możemy kontrolować tylko ciągi komunikacyjne czyli chodniki i ulice – mówi Rutkowski, a w
sprawie śniegu na parkingach wszelkich zgłaszających się petentów odsyłała do administratorów osiedli.
- Szczególnie dużo zgłoszeń mamy z osiedli spółdzielni mieszkaniowych. Ludzie dzwonią i mają pretensje do władz miasta, czy do drogowców, podczas gdy powinni kontaktować się ze spółdzielnią – podkreśla.
Strażacy – jak przyznaje komendant Rutkowski - czasami w parkingowych sprawach interweniujemy, gdy np. ktoś wykopując własny samochód zasypuje ten sąsiada, lub gdy wyrzuca śnieg na ulicę.
- To jest klasyfikowane jako zaśmiecanie ulicy i grozi za to mandat do 500 zł – ostrzega.
I właśnie w takich przypadkach, lub „uporczywego” uchylania się od obowiązku odśnieżania chodnika strażnicy wystawili już – jak mówi komendant - „kilka” mandatów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę