Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Za dużo śniegu na dachach...

Główne zdjęcie
10 stycznia, 16:35 Kaufland - odśnieżanie

Biorąc pod uwagę panujące warunki atmosferyczne i dodatkowe obciążenie dachów śniegiem, Wojewoda Podlaski Maciej Żywno dziś zobowiązał Podlaskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego do objęcia osobistym nadzorem kwestii kontroli przestrzegania właściwej eksploatacji obiektów – zwłaszcza wielkopowierzchniowych – szczególnie w okresach intensywnych opadów i zintensyfikowania kontroli tych obiektów. Jednocześnie Wojewoda Podlaski Maciej Żywno zlecił Podlaskiemu Wojewódzkiemu Komendantowi Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Białymstoku aby podlegli im funkcjonariusze podczas wykonywania rutynowych czynności zwracali uwagę na ewentualne zagrożenia związane z zalegającym na dachach śniegiem oraz okazywali wszelką pomoc pracownikom inspektoratów budowlanych – podała Jolanta Gadek rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego.

Jak informuje Gadek już 7 stycznia br. Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego zobowiązał Podlaskiego Wojewódzkiego Inspektora Budowlanego do przekazywania w okresie pierwszego kwartału br cotygodniowego raportu o wynikach kontroli wspomnianych obiektów. Wcześniej, w ramach przygotowań do okresu zimowego 2009/2010 kwestie zagrożeń związanych z obciążeniami dachów były omawiane podczas posiedzenia Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim, a Podlaski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego zorganizował naradę roboczą z Powiatowymi Inspektoratami Nadzoru Budowlanego, podczas której zostali oni zobowiązani do zapewnienia ścisłych kontaktów z właścicielami i zarządcami obiektów szczególnie narażonych z powodu intensywnych opadów śniegu. Szczególnym nadzorem polecono objąć właścicieli obiektów wielkopowierzchniowych, którzy oddali do użytku budynki w ostatnim roku. Do właścicieli i administratorów obiektów zostało rozesłane przypomnienie o ciążących na nich obowiązkach odśnieżania dachów i o grożących konsekwencjach za nieprzestrzeganie przepisów – mandat w wysokości do 500 zł oraz możliwość wyłączenia obiektu z użytkowania.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę