Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

To pierwsza od lat prawdziwa zima ...

Śnieg sparaliżował ruch w całym regionie. Kierowcy mieli dziś duże problemy z wyjechaniem z parkingów. Na osiedlach zalega gruba warstwa śniegu, pod którą leży lód. Wysłane przez spółdzielnie mieszkaniowe pługi śnieżne dwoją się i troją, ale śnieg wciąż zasypuje przyblokowe parkingi. Dlatego mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce.

Odrodziła się sąsiedzka pomoc. Na parkingu przy ul. Ks. Janusza sąsiad pomagał odśnieżać sąsiadowi. Mężczyźni z łopatami w rękach pracowali przez kilkanaście minut, a później pchali auta swoich sąsiadów. Cała akcja wydostania się z parkingu trwała ok. pół godziny, na szczęście zakończyła się pomyślnie. Takich problemów nie mają kierowcy miejskich autobusów. Jak zapewnia dyrektor MPK w Łomży, Bogusław Szczech, wszystkie pojazdy o czasie wyjechały z bazy. Gorzej jest z terminowym przyjazdem autobusów na przystanki. – Opóźnienia powodują zimowe korki – tłumaczy Bogusław Szczech. Auta jeżdżą po ulicach Łomży z prędkością nie przekraczającą 30-40 km/h. -Na więcej nie pozwalają ekstremalne warunki – tłumaczy Szczech.

Mimo zasypania uliczek i dróg kierowcy radzą sobie z prawdziwą zimą. Jak informuje policja, w Łomży i okolicach od piątku miało miejsce tylko 10 kolizji. - To mało – przyznaje kom. Sławomir Dąbrowski, oficer prasowy KMP w Łomży i chwali zachowania kierowców. -Kierowcy jeżdżą bardzo ostrożnie, w przeciwieństwie do drogowców zima ich nie zaskoczyła – mówi.

Niezbędni podczas śnieżycy okazali strażacy. Dzięki ich wsparciu do chorego dziecka dojechała karetka pogotowia. Ekipa pogotowia jechała do jednej  wsi Tarnowo pod Miastkowem.  Udało się  tylko dzięki pomocy strażaków, którzy jadąc swoim samochodem przed karetką przebijali się przez zaspy śniegu.

Na dziś synoptycy przewidują kolejne opady śniegu. Słupki rtęci pokażą średnio ok. -4 stopni. Ale zima jeszcze bardziej da się we znaki, z dnia na dzień będzie coraz zimniej, a od środy temperatura spadnie nawet do 15 stopni na minusie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę