Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Niższe emerytury eSBeków

Ponad pół tysiąca byłych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa PRL z terenu obecnego województwa podlaskiego ma obcięte emerytury. To efekt uchwalonej w ubiegłym roku tzw. ustawy deubekizacyjnej, którą objęci zostali także członkowie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego z generałami Jaruzelskim i Kiszczakiem na czele, którzy w grudniu 1981 roku wprowadzili w Polsce Stan Wojenny.

W skali kraju cięcie emerytur dotknęły ponad 40 tys osób. Listę byłych eSBeków którym obcięto emerytur na podstawie dokumentów dotyczących ich „służby”zebranych w Instytucie Pamięci Narodowej. Jak podała TVP Białystok, powołując się na dyrektora Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA, który wypłaca świadczenia w województwie podlaskim ponad pięciuset byłych funkcjonariuszy będzie dostawało niższe emerytury, średnio o 500 złotych.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę