Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

WOŚP zagra po raz XVIII

100108170110.jpg Sprzęt medyczny wart ponad 830 tys zł zakupiła dotychczas Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla łomżyńskiego szpitala oraz innych placówek w mieście. Niemal tyle samo wart jest sprzęt który dzięki WOŚP trafił do Grajewa, Kolna, Wysokiego Mazowieckiego i Zambrowa. W niedzielę po raz 18. odbędzie się finał tej największej akcji charytatywnej. Po raz drugi będzie poświęcony onkologii dziecięcej.

W Polsce jest kilkanaście centrów onkologii dziecięcej z doskonałą kadrą, które to centra nie są dostatecznie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt potrzebny do diagnostyki i leczenia. Naszą  ambicją – pisze na swojej stronie internetowej Fundacja WOŚP -  było stworzenie kilkudziesięciu dodatkowych miejsc w Polsce (po kilka w każdym województwie), gdzie rodzice - skierowani przez pediatrę - będą mogli spotkać się ze specjalistą i wykonać badanie w ramach wczesnej diagnostyki. (…) Okazało się jednak, że zebrana kwota jest niewystarczająca i nie jesteśmy w stanie zrealizować w pełni naszych planów.
Udało nam się wyposażyć 60 pracowni radiologicznych w całej Polsce w nowoczesne aparaty USG, kupiliśmy też ultrasonografy dla klinik onkologicznych, doposażyliśmy istniejące pracownie rezonansu magnetycznego dla dzieci w zestawy anestezjologiczne, aby badania przebiegały w bezpiecznym znieczuleniu.
To jednak za mało. Nie wystarczyło niestety środków na zakup nowoczesnego sprzętu dla klinik onkologicznych takiego jak np. tomografy komputerowe, czy aparaty do neuronawigacji, które pozwalają na bardzo precyzyjne zdiagnozowanie położenia guza i następnie jego bezpieczne zoperowanie.
Aby z sukcesem zakończyć temat onkologii dziecięcej WOŚP postanowił poświęcić mu jeszcze jeden Finał – ten, który odbędzie się w najbliższą niedzielę także w Łomży i regionie.

Zobacz: Wykaz sprzetu zakupionego przez Fundację WOŚP

XVIII Finał WOŚP w Łomży
6.00 – 9.00 Wydawanie puszek i identyfikatorów;
10.00 – 16.00 Wesoły Autobus kursuje po Łomży;
10.00 – 18.00 Klub Amnezja konkursy Owsiakowe ul. Sienkiewicza;
10.00 – 16.00 Dni otwarte Łomżyńskiego Batalionu Remontowego Al. Legionów 133:
* Prezentacja sprzętu wojskowego i uzbrojenia
* Zwiedzanie Sali Tradycji
* Pokaz udzielania pierwszej pomocy przez Policealną Szkołę Ochrony Zdrowia; *Bezpłatne sprawdzanie i diagnostyka układu zawieszenia,układu hamulcowego w pojazdach mechanicznych na bazie Stacji Diagnostycznej Jednostki Wojskowej 151 Łomża;
11.00 – 20.00 Namiot gastronomiczny – tu każdy się naje (stoi przy scenie);
11.00 Mecz piłki nożnej: Policja kontra Wojsko Polskie, Hala Olimpijczyków ul. Ks. Anny 18, wielkie licytacje;
11.00-14.00 przejażdżki konne na Dworcu PKP– organizator Twierdza Łomża;
11.00 -15.00 przejażdżki drezyną napędzaną siłą mięśni: Dworzec PKP Peron 1 (przy scenie) - organizator Klub Kolejowe Podlasie;
12.00 Rozpoczęcie koncertu 18 Wielkiego Finału WOŚP (scena Dworzec PKP Łomża);
12-22 Na scenie występują: grupy przedszkolne i szkolne z łomżyńskich szkół, zespół TIM z Białegostoku, zespół NO WŁAŚNIE z Sanoka, Jacek Placek z Krakowa, zespół BLOW ART z Białegostoku, zespół DNA z Łomży, zespół KENAI z Łomży, zespół KTO BY TO WIEDZIAŁ z Krakowa, zespół SYMDROM LI z Warszawy/Łomży, zespół BLUE BOYS z Pułtuska, zespół HELLRAIZER z Białegostoku, zespół SKAUCI z Olsztyna;
12.30 – 14.30 Przejażdżki pojazdami terenowymi 4X4 - organizator: Offroad Club Łomża
12.00 - 22.00 Wielkie licytacje przedmiotów przekazanych przez Darczyńców (scena);
13.30 – 14.30 Pokazy Policji, Jednostki Strzeleckiej i Grupy Ratowniczej PCK;
14.00 -16.00 Próba sprawnościowa „Kręciołek Orkiestrowy 2010” – AutoMobil Klub Łomżyński
14.10 Przyjazd szynobusu SA133 z Białegostoku
14.30 Wyjazd szynobusu na trasie: Łomża - Śniadowo – Łomża (niepowtarzalna okazja przejażdżki wspaniałym, nowoczesnym szynobusem, możliwość licytacji biletów (między godziną 12.30 a 13.30) zapraszamy;
20.00 Światełko do Nieba – ATM Rafał Grzelczak
22.00 THE END

XVIII Finał WOŚP w Jedwabnem

13.15 - Mecz piłki nożnej pomiędzy radnymi z Jedwabnego i Przytul oraz Victorii Jedwabne.
A od godziny 14.00 impreza w MGOK
Koncerty zespołów CORAL i DIVERS, Festiwal Piosenki WOŚP, portretowanie - Katarzyna Kostrzeba, przejazdy motocyklistów i z motocyklistami. Wiele gier, konkursów i licytacji :)

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę