Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Ratusz przegrał spór w sprawie szafek basenowych

Główne zdjęcie
Basen przy SP nr 10 ciągle czeka na szafki i otwarcie (fot. www.um.lomza.pl)

Dostawa szafek basenowych blokuje od kilku miesięcy możliwość otwarcia zmodernizowanego jeszcze w ubiegłym roku basenu przy Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży. Miasto najpierw wybrało najtańszego wykonawcę zamówienia, by tydzień później ofertę tę odrzucić, i wybrać drugą - droższą. Tańszy oferent swoich racji zaczął dochodzić w Urzędzie Zamówień Publicznych i wygrał. 30 grudnia Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła jego odwołanie i jak podaje Marzena Ordysińska, rzecznik prasowy KIO, nakazał łomżyńskiemu ratuszowi powtórzenie czynności wyboru oferty najkorzystniejszej z udziałem oferty odwołującego się wykonawcy.

Przypomnijmy remont basenu przy SP 10 rozpoczął się w połowie 2008 roku i zgodnie z planem miał zakończyć się do połowy października 2009 roku. Dopiero jendak na poczatku października miasto ogłosiło przetarg na dostawę i montaż szafek basenowych wraz z systemem sterowania elektronicznego szafek basenowych (jak to wówczas określono "na potrzeby obsługi klientów basenu przy Szkole Podstawowej Nr 10 w Łomży"). Zgłosiło się dwóch oferentów.  20 października ratusz ogłosił, że zwycięzcą przetargu została firma „EURO-PEL” z Korczyna. „Uzasadnienie dokonanego wyboru jest następujące: wybrana oferta jest najkorzystniejsza, ponieważ spośród złożonych ofert nie podlegających odrzuceniu w przeprowadzonej ocenie uzyskała najwyższą ilość punktów” - ogłosił oficjalnie ratusz. Zgodnie z zamówieniem firma ta miała miesiąc czasu – od chwili podpisania umowy z prezydentem – na wywiązanie się z zadania. Niestety dokładnie tydzień później ratusz ogłosił, że zmienił się zwycięzca przetargu i że szafki ma dostarczyć firma TT Soft z Rzeszowa. „Uzasadnienie dokonanego wyboru jest następujące: wybrana oferta jest najkorzystniejsza, ponieważ spośród złożonych ofert nie podlegających odrzuceniu w przeprowadzonej ocenie uzyskała najwyższą ilość punktów.” W ogłoszeniu o zmianie zwycięzcy przetargu czytamy też, że „w przedmiotowym przetargu oferty złożyło dwie firmy. Oferta firmy EURO-PEL (…) z Korczyna została odrzucona na podstawie art 89 ust 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2007 nr 223 poz 1655 z późń. zm.) - ze względu na niezgodność z opisem przedmiotu zamówienia.”
Ze zmienioną decyzją władz miasta nie zgodziła się firma z Korczyna, która ją oprotestowała, a jej protest ostatecznie trafił do Krajowej Izby Odwoławczej przy Urzędzie Zamówień Publicznych. 30 grudnia Izba wydała wyrok. Jak podaje Marzena Ordysińska, rzecznik prasowy KIO, Izba nie znalazła przesłanek które dawały możliwość odrzucenia oferty firmy EURO-PEL i nakazała powtórzenie czynności wyboru oferty najkorzystniejszej z udziałem oferty odwołującego się wykonawcy.

Jak dzisiaj poinformował Łukasz Czech, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Łomży, już we wtorek  (5 stycznia 2010) w ratuszu zebrała się komisja przetargowa  i ponownie przystąpiła do badania i oceny ofert we wspomnianym przetargu.
- Po złożeniu w dniu 7 stycznia pisemnych wyjaśnień przez biorące w postępowaniu przetargowym firmy zdecydowano się udzielić zamówienia firmie wcześniej odrzuconej, za kwotę blisko 85 tys. zł brutto – podał Czech. - Jednocześnie wybrana firma ma obowiązek wpłacić 5% ceny brutto tytułem zabezpieczenia należytego wykonania umowy przed jej podpisaniem oraz przedłożyć cztery podpisane egzemplarze umowy w Urzędzie Miejskim do najbliższego poniedziałku, 11 stycznia do godz. 12:00.

Zgodnie z zapisami przetargu od momentu podpisania umowy firma będzie miała 30 dni na wywiązania się z zadnia, a to oznacza, że basenu nie uda się otworzyć przed rozpoczęciem drugiego semestru nauki w szkołach.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę