Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Pracodawca może się za Ciebie rozliczyć z fiskusem

Jeżeli chcesz aby pracodawca rozliczył się z fiskusem za Ciebie musisz się pośpieszyć. Najbliższy piątek to ostatni dzień w którym możemy złożyć u niego PIT-12, czyli oświadczenie, że chcesz, aby on to zrobił. - Z takiego ułatwienia może skorzystać każdy podatnik, który cały 2009 rok przepracował u jednego pracodawcy i nie miał żadnych innych dochodów oraz nie zamierza korzystać z jakichkolwiek odliczeń – mówi Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku.

Jak podkreśla Hancewicz cały czas o takiej możliwości wie niewielu podatników, a wybierający taką formę rozliczenia się z fiskusem podatnik może mocno ułatwić sobie życie. Po pierwsze, nie trzeba fatygować się do urzędu skarbowego ani w celu pobrania formularzy, ani w celu złożenia wypełnionego formularza PIT.  Po drugie, Zamiast wypełniać bardziej skomplikowany PIT-37 podatnik musi wypełnić PIT-12 w którym wpisuje jedynie swoje dane i nazwę urzędu skarbowego w którym się rozlicza. Po trzecie wreszcie, podatnik nie ponosi konsekwencji za błędne wypełnienie zeznania, ponieważ dopilnowanie rzetelności zeznania spoczywa na pracodawcy.
- Jeśli z rozliczenia wynika, że podatnik musi dopłacić zaległy podatek to nie będzie się on musiał osobiście fatygować do urzędu skarbowego ponieważ dopłatę uiści za niego pracodawca zmniejszając mu o jej wysokość wynagrodzenie za najbliższy miesiąc. W przypadku wykazania nadpłaty pracodawca zmniejszy zapłaconą w naszym imieniu do urzędu skarbowego, zaliczkę na poczet podatku dochodowego za następny miesiąc – podaje rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę