Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Ślisko i... bezpiecznie

Główne zdjęcie
Ul. Dworna

Co prawda opady śniegu nie były tak intensywne jak wcześniej zapowiadali meteorolodzy, ale kilkucentymetrowa warstwa białego puchu ponownie przykryła region. Opady śniegu już od wieczora utrudniały jazdę po drogach regionu, ale jak podają policjanci, w całym województwie poza drobnymi kolizjami i stłuczkami, wypadków nie odnotowano. - Kierowcy jeżdżą bardzo ostrożnie. Normalnie mamy więcej zdarzeń drogowych niż teraz – mówi kom. Sławomir Dąbrowski, oficer prasowy łomżyńskiej policji. - Wczoraj na terenie Łomży i powiatu łomżyńskiego doszło tylko do dwóch niegroźnych stłuczek – podaje.

Do „walki” ze śniegiem ruszyli drogowcy, którzy zapewniają, że przynajmniej główne drogi regionu są czarne, a po reszcie też można przejechać. Kierowcy powinni jednak cały czas zachować czujność, bo jest zima i niebezpiecznie na drodze może zrobić się praktycznie w każdej chwili.
Ślisko ponownie zrobiło się też na chodnikach. Obowiązek uprzątania śniegu i lodu z tych położonych wzdłuż nieruchomości należy do ich właścicieli, lub zarządców – przypominają strażnicy miejscy. Niebezpieczne mogą być także płaty śniegu i sople lodowe znajdujące się na dachach domów wzdłuż chodników. Właściciele domów są prawnie zobowiązani do uprzątniecie także tego zagrożenia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę