Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Na tytoniowym szlaku...

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

Biegnąca przez Grajewo i Łomżę do Warszawy droga krajowa nr 61 od lat jest prawdziwym międzynarodowym szlakiem komunikacyjnym. Niestety szlak ten wykorzystują także mniejsi i więksi przestępcy. Policjanci twierdzą, że tędy mogą być przerzucane np. narkotyki, a na pewno są przewożone pochodzące z przemytu papierosy. Potwierdziło to ujawnienie kolejnego ich ładunku przez grajewskich policjantów. Tym razem zatrzymano mężczyznę, który przewoził mercedesem niemal 2,5 tys. paczek papierosów bez banderol akcyzy.

Ujawnienia kontrabandy dokonano przypadkowo. Wieczorem na drodze krajowej numer 61 w miejscowości Bełda policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli mercedesa. W trakcie sprawdzania pojazdu funkcjonariusze zauważyli w bagażniku schowane papierosy bez polskich znaków akcyzy. Okazało się, że 33-letni mieszkaniec Inowrocławia przewoził 2409 paczek papierosów. Jak wyliczono, gdyby papierosy trafiły na rynek, Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego i VAT straciłby ponad 25 tysięcy złotych. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Raptem miesiąc wcześniej funkcjonariusze z grajewskiej „drogówki” zwrócili uwagę na osobowego mercedesa z przyczepką. W trakcie sprawdzania pojazdu okazało się, że w przyczepce schowane są papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Po przeliczeniu towaru okazało się, że mężczyzna przewoził prawie 10 tys. paczek papierosów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę