Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z: www.radio.bialystok.pl

Łomża: psy zagryzły człowieka - skazano właściciela

Na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, 10 tysięcy złotych grzywny i pokrycie kilkakrotnie wyższych kosztów postępowania skazał Sąd Rejonowy w Łomży właściciela agresywnych psów, które w 2008 roku zagryzły w Dobrymlesie człowieka.

Rozwiązanie sprawy od początku sprawiało trudności - nie było świadków napaści zwierząt na 54-letniego Kazimierza S., padający tej nocy deszcz zatarł ślady, a następnie zaginął pies podejrzewany o wyjątkową agresję. Na dodatek, kiedy udało się odnaleźć psa i do badań porównawczych wypreparowano jego czaszkę, okazało się, że brakuje w niej trzech zębów, co uniemożliwiło porównanie jej ze śladami pozostawionymi na ciele ofiary.

"Dlatego też sąd, uznając przedstawiony przez prokuratora materiał dowodowy za niewystarczający, dopuścił jako dowód w sprawie badanie DNA psa wykonane w Zakładzie Badań Ssaków PAN w Białowieży" - poinformował rzecznik łomżyńskiego sądu, sędzia Jan Leszczewski. Dopiero ten zabieg pomógł jednoznacznie stwierdzić, że mężczyznę pogryzł wilczur należący do Józefa K. Ten wcześniej bronił się, że mogły to być rany zadane przez każde inne zwierzę.

"Na szczególne uznanie zasługuje" - według sędziego Leszczewskiego - "także praca patomorfologa, który przeprowadzał sekcję zwłok ofiary". To wypreparowany przez niego z rany kąsanej materiał mógł być wykorzystany potem w badaniach DNA, które potwierdziły podejrzenia.

Wyrok nie jest prawomocny.

 

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę