Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Kolejki po ...pracę?

2010 rok w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży zaczyna się od kolejek... W ogonku po numerek, aby zapisać się na listę bezrobotnych, pierwsi chętni dziś stanęli jeszcze przed godziną 5.00. Gdy urząd otwierano czekała około setka chętnych. - Kolejki są bo jako bezrobotni chcą się zarejestrować ci wszyscy którzy z końcem grudniu ukończyli roboty publiczne i staże – mówi Mieczysław Bieniek, dyrektor PUP w Łomży. - Skierowaliśmy do rejestracji dodatkowe osoby i wydłużymy im czas pracy do 18.00. To wszystko co możemy zrobić - dodaje.

Kolejki w zatrudniaku z początkiem roku to nic nowego. Podobnie było także w ubiegłym roku.
- W ubiegłym roku w styczniu zarejestrowaliśmy około tysiąca nowych bezrobotnych w tym roku pewnie będzie podobnie, albo i jeszcze więcej – mówi dyrektor Bieniek. - Niestety rejestrujemy bezrobotnych w systemie komputerowym i nie da rady tego przyspieszyć – dodaje.
Standardowo łomżyński PUP jest w stanie zarejestrować jako bezrobotne około 40 osób dziennie. Normalnie to wystarcza, ale na początku roku do urzędu zgłasza się kilka razy więcej osób, które najpierw dostają numerek, aby później móc się zarejestrować. Numerków zarówno dziś jak i wczoraj dla wszystkich nie starczyło. Zdaniem dyrektora Urzędu kolejki są bo jako bezrobotni chcą się zarejestrować ci wszyscy którzy z końcem grudniu ukończyli aktywne formy zwalczania bezrobocia czyli m.in. roboty publiczne i staże.
- Do tego dochodzi jeszcze grupa osób, którym na pracy tak naprawdę nie zależy, ale chcę mieć ubezpieczenie zdrowotne i one też się teraz rejestrują – dodaje dyrektor PUP.
Dyrektor tłumaczy też, że już skierował dodatkowe osoby do rejestracji i wydłużył czas pracy osób rejestrujących do 18.00, ale nic więcej zrobić się nie da.  
- U nas obowiązuje system komputerowy i do określonego modułu tylko określeni pracownicy mogą mieć dostęp – mówi Bieniek, tłumacząc to ochroną danych osobowych rejestrowanych bezrobotnych.
Jego zdaniem sytuacja, tak jak i przed rokiem, powinna ustabilizować się za kilka dni. Do tego czasu zarówno oczekujący na rejestracje bezrobotni jak i pracownicy Urzędu muszą uzbroić się w cierpliwość.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę