Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

„Nasze” samorządy według ZPP

Minął rok, czas na podsumowania. Jako pierwszy z wynikami rankingu na najlepszy samorząd w 2009 roku zogłosił się Związek Powiatów Polskich. Jego ranking dotyczy nie tylko powiatów i miast na prawach powiatów, ale także gmin z całej Polski i jak podkreślają organizatorzy jest zarządzany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line, co umożliwia jego błyskawiczne podsumowanie. Niestety „nasze” samorządy na szczyty list się nie dostały.

Wśród miast na prawach powiatu Łomża zajęła 35 miejsce (ciekawostka – tuż za Sopotem). Wśród powiatów ziemskich Powiat Łomżyński jest 53., a Wysokomazowiecki 211. Z naszych samorządów gminnych najwyżej wśród gmin miejsko-wiejskich znalazły się: Rajgród 47 miejsce, Wysokie Mazowieckie 111. i Jedwabne 123. w wśród gmin wiejskich: gmina Łomża na 55 miejscu.   
Jak podają organizatorzy Rankingu sklasyfikowane samorządy są oceniane przez ekspertów ZPP według kilkudziesięciu kryteriów zgrupowanych w ośmiu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań ekoenergetycznych, proekologicznych i prozdrowotnych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.
Kolejność w Rankingu uzależniona jest od osiąganych i zgłaszanych na bieżąco zrealizowanych projektów i uzyskanych wyników w ocenianych obszarach działalności.

zobacz: Ranking Samorządów 2009 ZPP


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę