Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Strażacy mieli dużo pracy...

Główne zdjęcie
8 sierpnia 2009r. - „Baranowski” w ogniu. Pożar wybuchł po godzinie 3.00 w nocy gdzieś na poddaszu budynku. Sama akcja gaszenia płonącego poddasza budynku trwała kilka godzin, a dogaszanie obiektu drugie tyle. Na miejscu było aż 25 samochodów pożarniczych i około stu walczących z ogniem strażaków.

Średnio co 7 godz. 27 minut wyjeżdżali w ubiegłym roku strażacy zawodowi z Łomży i ochotnicy z terenu powiatu łomżyńskiego do różnego rodzaju zdarzeń i pożarów. Łącznie przez cały 2009 rok odnotowano 1175 interwencji, przy czym nieco ponad co trzecie wezwanie dotyczyło pożarów. Największy z ubiegłorocznych pożarów wybuchł w Piątnicy. Z ogniem, który trawił kompleks „Baranowski” walczyło około stu strażaków z Łomży i regionu.

Ze strażackiej statystyki wynika, że w ubiegłym roku pożar na terenie miasta i powiatu powstawał co 19 godz i 54 min., a miejscowe zagrożenie – jak w żargonie określa się wszelkie inne  interwencje - co 12 godz. i 24 min. Pożarów przez cały rok było 440, a miejscowych zagrożeń 706. Najwięcej pracy strażacy mieli w kwietniu - wówczas zanotowano ponad 180 interwencji (148 pożarów i 33 miejscowe zagrożenia). Dużo pracy strażacy mieli też w czerwcu, przy czym proporcje tu się odwróciły – pożarów było tylko  23, a miejscowych zagrożeń 139. Najspokojniej było natomiast w listopadzie – łącznie w tym miesiącu odnotowano mniej niż 50 wezwań. 
Niemal co drugie zgłoszenie notowane w ubiegłym roku przez strażaków dotyczyło samej Łomży – 222 pożary i 244 miejscowe zagrożenia. Niestety tu też było najwięcej fałszywy alarmów, czyli nieuzasadnionych wezwań ratowników. Przez cały rok w Łomży zdarzyło się 18 takich wezwań, a w całym regionie było ich 29. Jak wyliczyli strażacy w 2009 roku alarm fałszywy zgłaszano im co 12 dni 14 godz. i 3 minuty.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę