Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Mrozy ustąpią, ale przyjdzie śnieżyca

Rekordowe mrozy, które notowano w regionie nocą z niedzieli na poniedziałek na razie ustępują. Zdaniem meteorologów mroźna – nawet do – 15 st. C – będzie jeszcze najbliższa noc, a kolejne mają być już cieplejsze. Wraz ze wzrostem temperatury nad region nadciągnąć mają chmury śnieżne. Jak prognozuje Tomasz Siemieniuk dyżurny synoptyk białostockiego zespołu Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w środę może spaść nawet do 15 cm śniegu.

Na razie wydano tylko „komunikat” meteorologiczny informujący o spodziewanych intensywnych opadach śniegu, które nad region mają nadejść w środowy poranek. Jak podaje Tomasz Siemieniuk przewiduje się wystąpienie dość intensywnych opadów śniegu - średni przyrost pokrywy śnieżnej na dobę 8-12 cm, lokalnie powyżej 15 cm głównie na południu i w centrum województwa podlaskiego. Opadom będzie towarzyszył południowo wschodni i wschodni umiarkowany i dość silny wiatr powodujący lokalne zawieje i zamiecie śnieżne.
Siemieniuk podkreśla, że komunikat jest informacją orientacyjną. W przypadku prognozowania wystąpienia niebezpiecznych zjawisk, wydana zostanie depesza „ostrzeżenie meteorologiczne”.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę