Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

„Nadnarwiańskie pastorałki” na żywo i na płycie

- Po raz pierwszy miałam styczność ze studiem nagraniowym jako miejscem pracy, więc byłam podekscytowana i podenerwowana – mówi Monika Szymańska, która z koleżankami ze Studia Wokalnego eMDeK nagrała ciekawą płytę „Nadnarwiańskie pastorałki”. - Mam nadzieję, że każdy odnajdzie bliskie sercu klimaty świąteczne. Jestem dumna z naszego „pierwszego dziecka” i mam nadzieję, że to nie będzie ostatnie!

Utalentowana 18-latka, doskonaląca od czterech lat kunszt śpiewaczy pod kierunkiem instruktorki MDK-DŚT Magdy Sinoff, wystąpiła w środę, 30 grudnia 2009, z kilkunastoma koleżankami podczas koncertu „Gwiazdka z nieba” w kościele Ojców Kapucynów w Łomży.
Wzruszeni słuchacze, oprócz tradycyjnych kolęd jak „Anioł pasterzom mówił”, „Jezus malusieńki”  czy „Lulajże, Jezuniu”, usłyszeli mniej znane, umieszczone na płycie pieśni: „Bądź, wielki Boże, Dziecięciem” w wykonaniu solistki Magdy Cwaliny (lat 10), „Pierwsza gwiazdka” duetu Aleksandra Rachubka (lat 8) i Dominika Durczyńska (lat 7) albo „Wyśpiewamy Ci, Dziecinko” Moniki Szymańskiej i Ady Durzyńskiej (lat 15). Między pieśniami słowo wiążące na temat świątecznych zwyczajów i niepowtarzalnej atmosfery Bożego Narodzenia pięknie i z przejęciem wygłaszała Magda Kocoń (lat 14): „Światło świec rozświetla wnętrze kościoła. W półmroku widać sylwetki przygarbionych ludzi. Słyszysz? Coś mówią... Podnieś rękę, Boże Dziecię... Błogosław...”.
To już dziewiąta edycja kolędowania, w trakcie którego miała miejsce także zbiórka pieniędzy do czapki św. Mikołaja na parafialną świetlicę środowiskową Promyczek i udana premiera zaaranżowanych przez Magdę Sinoff utworów z pierwszej płyty zespołu, który wkrótce będzie świętował 10-lecie. Dlatego właśnie dziesięciu nagrań dokonano podczas dziesięciu sesji w listopadzie w studiu Radia Nadzieja, gdzie realizacją dźwięku zajęli się kompozytor utworów z płyty Piotr Kaja i Mirosław Sawicki. Zdjęcie do wydawnictwa wykonał Jerzy Chaberek, zaś pomocą techniczną służyła drukarnia Libra Print. Płytę za kilkanaście złotych można nabyć w Szkole Podstawowej nr 7 i Księgarni Diecezjalnej.

Mirosław R. Derewońko

210204100642.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę